77. brigaadi sõdur. Foto: Briti Armee

Twitteri juhtivtöötaja Gordon MacMillan on osalise koormusega ohvitser Briti armee 77. brigaadis. Mõned aastad tagasi loodud psühholoogiliste operatsioonide (psyop) üksus ja tegeleb muuhulgas informatsioonisõjaga sotsiaalmeedias, et muuta avalikku arvamust sõjalistest konfliktidest.

MacMillan, kes liitus Twitteri meeskonnaga kuus aastat tagasi ja kelle vastutuse alla kuuluvad muu hulgas Lähis-Ida, Põhja-Aafrika ja Euroopa teemad, oli ühe Briti armee väljaande järgi 2016. aastal üksuses kapteni auastmes. Briti Kaitseministeerium tema praegust auastet ei avalda, kirjutab väljaanne Middle East Eye.

Oma LinkedIn profiilil kirjutas MacMillan oma töökohustustest Twitteris, huvist poliitika ja rahvusvaheliste suhete vastu: „Olen Briti Armee reservohvitser 77. brigaadis, mis spetsialiseerub mittesurmavale lahingutegevusele."

Nüüdseks on viited üksusesse kuulumisele profiililt eemaldatud.

77. brigaadi veebileht kirjeldab üksust kui „muutuste agenti", kes aitab „sihitud informatsioonitegevusega" kaasa sõjaliste eesmärkide saavutamisele. Üksus tegeleb muuhulgas publiku, tegutsejate ja vastaste analüüsiga, vaenlasevastase informatsioonitegevuse ja eesmärgipärase meediasisu kogumise, loomise ja levitamisega.

Gordon Macmillani täpsemaid ülesandeid üksuses on keeldunud kommenteerimast nii Twitter, 77. brigaad kui Briti kaitseministeerium.

Toimetas Oto Tuul