Stenbocki maja sinine saal. Foto: Mihkel Maripuu, Postimees/Scanpix

VI ühistukonverentsi korraldustoimkond pöördub Keskerakonna, SDE, IRL-i, Vabaerakonna ja EKRE poole, soovides, et uues koalitsioonileppes pöörataks tähelepanu ka majanduslikule ühistegevusele ja ühistulistele organisatsioonidele.

Toome pöördumise ära täismahus:

11. novembril 2016. a toimus Eesti Maaülikoolis rahvusvaheline VI ühistukonverents, seekordse nimetusega “Riik ja ühistegevus”. Kuna demokraatlik riik on olemuselt ühistegelik organisatsioon, mis esindab ja kaitseb oma kodanike huve, otsustas konverents läkitada koostamisel oleva koalitsioonileppe juurde järgmised ettepanekud:

1. Võtta loodava koalitsioonivalitsuse tegevuskavasse Eesti Vabariigi kodanike majanduslikku ühistegevust ning vastavaid ühistulisi organisatsioone käsitleva seadusandluse korrastamine nimetatud kodanike ja organisatsioonide huvidest lähtuvalt.

2. Eelmisest punktist lähtuvalt toetada seaduslikul alusel ühispanganduse, ühiskindlustuse, ühistööstuse, ühiskaubanduse ja ühiskasutuse arendamist.

3. Toetada rahaliselt ühistegevuse alaste perioodiliste üleriigiliste teabekandjate koostamist ning levikut.

4. Vajadusel taastada Eesti liikmelisus Rahvusvahelises Ühistegevuse Liidus (International Cooperative Alliance – ICA).

5. Vaadata põhjalikult läbi ning viia tegelike oludega kooskõlla kõik ühistegevust ning majandust üldisemalt käsitlevad õppematerjalid; kiirkorras kaaluda rahandus- ja majandusalase õppe sisse viimist põhikoolidesse.

6. Ettepanekutest keeldumise korral palume sellest teatada otsekohe.

VI ühistukonverentsi korraldustoimkond 11. novembril 2016