Sadakond segaduses inimest sel suvel Kiievi kesklinnas homotrummi tagumas. LGBT-õiguste tunnustamise eest lubati viisavaba reisimise võimalust "tolerantses" Euroopas. Foto: Pjotr Sivkov, TASS/Scanpix

Ukraina kreekakatoliku kiriku juhid hoiatavad rahvast “destruktiivse ja inimsusevastase” sooideoloogia eest, mis meenutab “jumalatu nõukogude režiimi” pealetungi läinud sajandil.

Erinevalt kommunismist, millega kaasnes kristlaste “avalik ja verine tagakius,” kasutab sooideoloogia aga “varjatud ja hiilivaid” meetodeid, mille tulemusel samuti “hävitatakse kristlikku usku ja moraalsust, nagu ka üleüldisi inimlikke väärtusi,” vahendab LifeSiteNews.

Nagu nendib peapiiskop Svjatoslav, “eirab [gender-ideoloogia] kõige ilmsemat antropoloogilist reaalsust,” et “inimesed sünnivad meheks või naiseks ning et loomulikult teineteist täiendavad kaks vastassugupoolt on rikkuseks ja lootuse allikaks kogu inimkonnale.”

Nn sooideoloogia aga “tekitab ohtlikku psühholoogilist ebastabiilsust, mis viib absurdsete konfliktideni … seksuaalsuse vallas, mis loomulikult lähtub füüsilisest [reaalsusest],” jätkas kirikujuht.

Sooideoloogia “hävitab arusaama perekonnast, mis on mehe ja naise kui abikaasade ühendus, kus lapsed üles kasvavad, propageerides erinevaid seksuaalse identiteedi ja käitumise vorme, mis mitte kuidagi ei käi kokku inimloomusega.”

Seetõttu toovad “sooteooriad kaasa lodevuse ja ühiskondliku moraali edasise allakäigu,” mille tagajärjeks on “pettumus, viha ja enesehävitus.”

Peapiiskop on nördinud, et sooideoloogia edendajad ei piirdu pelgalt propagandaga, vaid sunnivad seda jõuga peale ega salli vastupidiseid arvamusi rahva hulgas.

“Seetõttu, oma praeguses arengujärgus, hakkab sooteooria omandama totalitaarse ideoloogia jooni ning sarnaneb nende utoopiliste ideoloogiatega, mis 20. sajandil maapealset paradiisi lubasid ning väitsid end pakkuvat tõelist võrdsust inimeste vahel, surudes samas vägivaldselt peale oma mõtteviisi ning hävitades mistahes alternatiivsed seisukohad.”

Dokumenti tervikuna võib lugeda siit.