Foto: pexels.com

Möödunud teisipäeval avalikustatud statistika kohaselt on immigrantide või isikute arv, kellel on vähemalt üks võõramaalasest vanem püstitanud Saksamaal uue rekordi, moodustades nüüdseks juba üle veerandi rahvastikust. Prognooside kohaselt on 20 aasta pärast immigratsiooni taustaga aga juba üle kolmandiku rahvastikust, vahendab Breitbart London.

Saksamaa Föderaalse Statistikaameti poolt avaldatud aruanne näitas, et 21,2 miljonil Saksamaa elanikul on immigratsiooni taust. Andmed põhinevad 2019. aasta rahvaloendusel.

2018. aastal kasvas immigratsiooni taustaga rahvastik 2,1 protsendi võrra, kerkides 26 protsendini.

Kõige suurema rühma immigrantidest moodustasid 13 protsendiga Türgi päritolu elanikud, neile järgnesid poolakad ja venelased.

Aruande kohaselt on ligikaudu kaks kolmandikku (65 protsenti) immigratsiooni taustaga inimestest pärit teistest Euroopa riikidest. Aasiast ja riikidest nagu Süüria, Afganistan ja Iraak pärines 22 protsenti võõramaalastest.

Saksamaal käsitletakse immigratsiooni taustaga inimesi, kes on pärit mõnest teisest riigist või kellel on vähemalt üks välismaalasest vanem.

Natukene üle poole immigratsiooni taustaga rahvastikust (11,1 miljonit inimest) oli sündinud Saksamaal ning ülejäänud 48 protsenti (10,1 miljonit inimest) oli sündinud mõnes võõrriigis.

Föderaalne Statistikaamet ütles 2019. aastal, et peamine põhjus Saksamaale sisserändeks oli perekonna taasühinemine, mida nimetatakse ka ahelmigratsiooniks ning mis moodustas 48 protsenti kõikidest immigratsioonijuhtudest.

20 aasta pärast on immigratsiooni taustaga juba üle kolmandiku rahvastikust

Mullu novembris ütles Tööhõiveuuringute Föderaalse Instituudi immigratsiooniuuringute juht Herbert Brücker, et tema hinnangul kasvab immigratsiooni taustaga rahvastik vähemalt 35 protsendini järgmise kahe aastakümne vältel.

"Praegu on umbes veerandil Saksamaa inimestest immigratsiooni taust. 20 aasta pärast on see näitaja aga vähemalt 35 protsenti, kuid võib olla ka enam kui 40 protsenti," ütles Brücker.

Immigratsiooniekspert prognoosib, et võõrrahvastiku buum on tõenäoliselt palju kõrgem linnakeskustes: "See, mida me näeme täna suurtes linnades, muutub tulevikus normaalsuseks kogu riigi jaoks."

"Linnas nagu Frankfurt on meil [immigratsiooni taustaga] vahemikus 65 kuni 70 protsenti," lisas ta.

2017. aastal sai Frankfurtist esimene linn, kus kohalikud sakslased jäid vähemusse võrreldes immigratsiooni taustaga rahvastikuga.

Toimetas Martin Vaher