Vene Õigeusu Kiriku ülempreester Dmitri Smirnov. Foto: YouTube'i kuvatõmmis

Vene Õigeusu Kiriku ülempreestri Dmitri Smirnovi hinnangul on abort laastanud Venemaa rahvast rohkem kui Teine maailmasõda, vahendab The Moscow Times.

Venemaa legaliseeris abordi 1955. aastal ning riigis iga-aastaselt sooritatavate abortide arvu poolest ollakse maailmas Hiina järel teisel kohal. Kuigi Venemaa abordivastasel liikumisel pole õnnestunud abordiseadust muuta, on see siiski viimastel aastatel hoogu juurde saanud, kannustatuna eelkõige Vene Õigeusu Kiriku kerkimisest võimsaks poliitiliseks jõuks ning president Putini murest Venemaa demograafilise kriisi pärast.

Moskva patriarhaadi perekonna, emaduse ja lapsepõlve kaitse komisjoni esindaja ülempreester Dmitri Smirnovi sõnul on "vene laste massimõrv vene rahva poolt hullem kui holokaust".

Võrreldes aborte sõjaohvritega, lisas reproduktiivõiguste konverentsil kõnelenud Smirnov, et vene rahvas on abordi läbi tapnud ise rohkem venelasi kui hukkus Teises maailmasõjas. Aastatel 1941 kuni 1945 langes Teise maailmasõja käigus hinnanguliselt 27 miljonit Nõukogude sõdurit ja tsiviilelanikku, kuid alates 1955. aastast abordi tõttu hukkunute arv küündib Venemaal aga ligikaudu 210 miljonini.

Toimetas Martin Vaher