Roosakasvalged pilved roosa taeva taustal. Foto: Cheremuha/Bigstockphoto.com

Briti parlamendiliige Jacob Rees-Mogg on "väga tänulik, et me lahkume ja väldime Euroopa Ühendriikide võimalust, mis on alati Euroopa Komisjoni plaan olnud."

Rees-Mogg kõneles Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri eilse kõne kiiluvees, kus suund superriigile selgelt kõlama jäi.

"Kui vaadata tähtsamate Euroopa liidrite reaktsioone härra Junckeri [eilsele kõnele], siis minu meelest viibib ta ullikeste pilvemaal (ingl. k. in cloud cuckoo land)," ütles Rees-Mogg.

"Ma ei usu, et selle järele mingit nõudlust oleks," täpsustas ta Euroopa Ühendriike silmas pidades.

Ta tõi ühtlasi esile, et Junckeri ettepanekud Euroopa Liidu volituste võimendamiseks kõlasid keset suuri sisetülisid Brüsseli eurokraatide ja nende käskudele mitte kuuletuvate liikmesriikide vahel.

Ehk "hetkel, mil Euroopa Komisjon ei pea tegelema mitte üksnes Brexitiga, vaid võitlema ka Ungari valitsusega ja Poola valitsusega."

"Euroopa Liidus on palju sisepingeid ning ma arvan, et Euroopa Ühendriigid on härra Junckeri unistus, kõigile teistele aga õudusunenägu."

Rees-Mogg on kommenteerinud ka Junckeri väidet, et britid saavad Brexitit veel kahetsema.

"Mitte keegi ei kahetse kunagi vabadust," selgitas ta Briti parlamendi alamkojas. "Härra Juncker ei mõista ega hakka iial mõistma meie igatsust ennast ise ja omaenda demokraatia alustel valitseda."