Ungari ema lastega Balatoni järve ääres. Foto: Bigstockphoto

Ungari noorte- ja pereasjade riigisekretäri sõnul on riigi valitsuse perepoliitika tulemusel kasvanud abielude hulk alates 2010. aastast 42 protsenti ja sündide arv 21 protsenti.

Riigisekretär Katalin Novák kirjeldas Budapestis toimunud Kristlike ajakirjanike rahvusvahelisel konverentsil viidatud numbreid kui märkimisväärset saavutust. Saavutuse taustaks on aastatel 2002 kuni 2010 "tänu" toonasele vasakvalitsuse perevastasele poliitikale 23 protsenti vähenenud abielude arv, kirjutab About Hungary.

Nováki sõnul on abortide arv, mis on paraku küll suur, ajaloo madalaim. Kui suuremat osa maailma ähvardab ülerahvastus, siis Euroopas on vastupidi ja üheski kontinendi riigis ei sünni piisavalt inimesi, millest piisaks senise rahvaarvu säilitamiseks. 

"Absoluutnumbrites on inimeste arv küll kasvanud, kuid ainult tänu migratsioonile," rääkis riigisekretär.

Ungari valitsus on rahvaarvu vähenemisele vastanud perede toetamisega. 

Nováki sõnul tähendab see, et perede abistamiseks mõeldud meetmeid tuleb iga aasta juurde ja sealjuures ei kaotata ära ühtegi eelnevalt kehtestatud pereelu soodustavat programmi. 

Ungari kulutab täna peretoetustele viis protsenti sisemajanduse kogutoodangust. See on kaks korda suurem OECD keskmisest ja 2010. aastaga võrreldes kaks ja pool korda kõrgem.

Karol Kallas