Ungari justiitsminister Judit Varga Foto: Scanpix

Ungari justiitsminister Judit Varga andis intervjuu portaalile Breitbart, milles selgitas ungarlaste suhtumist LGBTQ poliitikasse.

"Viimastel aastatel on Lääne-Euroopas tekkinud uus trend, mida nimetaksin soohulluseks," sõnas Judit Varga ning osutas seejuures Saksamaale kui õpikunäitele sellest, "mis juhtub, kui multikultuursuse ja soopoliitika liberaalsed kaitsjad saavad võimule." Saksamaa nn valgusfoorikoalitsioon (punane – sotsialistid, kollane – vabad demokraadid ehk liberaalid ja roheline – roheline partei — toim.) kirjutas oma koalitsiooni manifesti koguni eraldi peatüki queer-poliitikast, mis muuhulgas "sisaldab LGBTQ lobby tegemist koolides ja maksumaksjate rahaga soovahetusoperatsioonide eest tasumist."

3. aprillil 2022 toimus Ungaris referendum, milles küsiti rahva arvamust soomuutmise propageerimise kohta koolides. "Me ütlesime – laskem inimestel siis rääkida," lausus Varga.

Referendumil küsiti rahva käest nende seisukohta neljale küsimusele: 

– Kas toetate infoüritusi seksuaalse orientatsiooni teemal alaealistele avalikes haridusasutustes ilma vanemate nõusolekuta?

– Kas toetate alaealiste soovahetusravi edendamist?

– Kas toetate alaealiste piiramatut kokkupuudet seksuaalselt vulgaarse meediasisuga, mis võib mõjutada nende arengut?

– Kas toetate soomuutmise protseduuride näitamist meedias alaealistele?

"Ja nad ka rääkisid," ütles justiitsminister ja lisas: "Mitte kunagi varem ei ole nii palju inimesi referendumil hääletanud pärast 1990ndaid."

"Peaaegu 3 miljonit inimest saatsid sõnumi: Ungari vanematel on eksklusiivne õigus kasvatada oma lapsi…me ei ole mitte kunagi kirjutanud alla ühelegi rahvusvahelisele konventsioonile või kokkuleppele, mille kohaselt kasvataks lapsi keegi teine kui Ungari vanemad."

"Me ütlesime "piisab!", kuna usume, et ei saa olla seksuaalharidust ilma vanemate nõusolekuta", tõdes Varga ja osutas, et Brüsseli vasakliberaalsetele poliitikutele ei meeldi ungarlaste hoiak, "sest see ei mahu nende peavooluagendasse."

Toimetas René Allik