Sissetungijad on 2015. aasta 18. septembril valgunud Tovarniku raudteejaama Horvaatias Serbia piiri lähistel pärast seda, kui Ungari nende ees oma piiri kinni pani. Foto: Scanpix

Ungari peaminister Viktor Orbán ütles Saksa ajalehele Bild antud intervjuus, et Euroopa "migratsioonikriis" on oma olemuselt "invasioon."

Kui Bild küsis, miks Ungari ei suuda võtta vastu kahte tuhandet pagulast, samal ajal kui Saksamaa on lasknud sisse kaks miljonit, vastas Orbán: "Vahe on selles: teie tahtsite neid migrante. Meie ei taha. Me teeme oma tööd ja sulgesime Schengeni piiri Serbiaga. Alates aastast 2015 oleme me kulutanud selle peale miljardi eurot ning Brüssel ei maksa meile selle eest mitte midagi."

"Lahendus sellele probleemile pole jaotada Europa Liidu liikmete vahel laiali siin illegaalselt viibivaid inimesi. Me usume, et lahendada tuleb probleemi juur, selle asemel et need immigrandid siia [Euroopasse] tuua," jätkas ta.

"Me ei pea neid inimesi moslemitest pagulasteks. Me peame neid moslemitest sissetungijateks. Et Süüriast Ungarisse tulla, peavad nad läbima nelja teist riiki, mis on kindlasti stabiilsed – kuigi mitte nii rikkad nagu Saksamaa.

Nad ei põgene oma elude eest. See tõestab, et nad on majandusmigrandid, kes otsivad paremat põlve," järeldas Orbán.

Siis küsis Bild Orbánilt, kas need migrandid on seetõttu mingil moel madalamat sorti.

"Kui keegi tahab tulla su koju, siis ta koputab uksele ja küsib: "Kas me võime sisse tulla, kas me võime siia jääda?" Nemad seda ei teinud. Selle asemel murdsid nad ebaseaduslikult piirist läbi. See polnud pagulaste laine, see oli invasioon," kõlas vastus.

Kui Bild kommenteeris, et Orbán ilmselgelt ei taha moslemeid Ungarisse elama, vastas peaminister: "Me usume, et suur hulk moslemeid viib vältimatult paralleelühiskondadeni, kuna kristlik ja moslemiühiskond ei liitu iial üheks."