"Sargentini raporti" tiivul Ungari valitsuse vastu tekkinud meeleavaldus Budapestis läinud aasta 16. septembril. Foto: Scanpix

Ungari valitsus on otsustanud mitte lubada siseneda Ungarisse Hollandi parlamendi delegatsiooni, kelle eesmärgiks oleks uurida õigusriigi olukorda Ungaris.

Rahvusvahelise kommunikatsiooni eest vastutava riigisekretäri Tamás Menczeri sõnutsi ei ole Holland Ungari järelevalveorgan ning sealsetel migratsioonimeelsetel poliitikutel puudub õigus Ungari osas uurimist läbi viia, kirjutab The Hungary Journal.

"Mis saaks, kui Ungari [uurijate] rühm võtaks vaatluse alla selle, kuidas eelmine Hollandi suursaadik Budapestis võrdles Islamiriiki Ungariga vaid seetõttu, et me illegaalsele migratsioonile ei ütleme?" küsis ta.

Ta tõi samuti esile, et Ungari vastu raporti koostanud Euroopa Parlamendi liige Judith Sargentini ja Euroopa Komisjoni esimene asepresident Frans Timmermans on samuti hollandlased ja miljardär "George Sorose inimesed".

Hollandi parlamendi Euroopa Liidu asjade komisjoni plaanide eest hoiatas ungarlasi omalt poolt eelnevalt ka Hollandi Vabaduspartei liider ja parlamendiliige Geert Wilders.

Wilders ütles Ungari meediale, et valdav osa kõnealuse komisjoni liikmeid on täpselt nagu Sargentini – "[peaminister Viktor] Orbáni-vastased ja Ungari-vastased."

Wilders soovitas madjareil mitte pöörata neile tähelepanu.

Toimetas Urho Meister