Foto: bigstockphoto.com

Ungari valitsus suurendab imikuhooldustoetust 70 protsendilt brutopalgast 100 protsendini lapse esimese kuue elukuu vältel. Sellega soovitakse julgustada noori paare rohkem lapsi saama, vahendab About Hungary.

Perekonna- ja noorteasjade riigisekretär Katalin Nováki sõnul ei taha Ungari valitsus, et paarid, kes otsustavad lapsi saada, oleksid halvemas seisus kui need, kes otsustavad lapsi mitte saada.

Tema sõnul suureneb paaride jaoks, kes otsustavad lapsi saada, alates 1. juulist 2021 imikuhooldustoetus, mida makstakse esimese kuue kuu vältel alates sünnist. Riigisekretär selgitas, et toetus suureneb seniselt 70 protsendilt brutopalgast 100 protsendini, mis tähendab tema sõnul, et mitte ainult ei pea emad enam osaliselt oma sissetulekust loobuma, vaid see koguni suureneb.

Nováki sõnul läheb see poliitika riigieelarvest maksma 39,4 miljonit eurot iga kuue kuu jooksul ning see aitab ligikaudu 80 000 perekonda. Ta lisas, et emad, kellel on vähemalt neli last on vabastatud üksikisiku tulumaksust ning et neljas laps võimaldab neil jätta endale kogu brutopalka.

Vastates opositsiooni kriitikale valitsuse perepoliitika suhtes ütles Novák, et "mitte keegi ei sekku kellegi eraelulistesse valikutesse". Tema sõnul tahab valitsus, et noored oleksid võimelised saama nii palju lapsi kui nad tahavad, millal iganes nad tahavad.

Toimetas Martin Vaher