Ungari prokuratuuri iturvakaameravideo. Foto: kuvatõmmis

Budapesti peaprokuratuuri teatel mõisteti kolm aastat vangistust mehele, kes oli ühest Buda haiglast varastanud magavate haigete mobiiltelefone, teatas 7. mail Ungari internetiväljaanne „Kuruc".

36-aastane mustlaspäritolu mees sooritas need kuriteod tänavu 23. aprilli öösel. Ta hiilis haiglapalatitesse sisse siis, kui haiged parajasti magasid, ja varastas ära nende mobiiltelefoni.

Sel moel varastatud telefonide koguväärtus oli u. 175 000 forinti. Ungari prokuratuuri kontol YouTube-is oleval turvakaameravideol on näha, kuidas varas mööda haigla koridori luusib, palatitesse sisse ja siis sealt taas välja hiilib.

Politsei tabas telefonivarga juba 24. aprilli hommikul, võttis tollelt ära kõik varastatud telefonid ja tagastas need omanikele. 

Budapesti 11. ja 22. rajooni prokuratuur toimetas varga kiirmenetluse abil kohtu ette, kohus aga mõistis süüdistatule karistuseks kolm aastat vabadusekaotust. Tegu oli esimese astme kohtu otsusega.

Kohtuotsus pole veel jõustunud, kuna süüdistatu ja ta kaitsja kaebasid otsuse edasi, nõudes kergemat karistust. Peaprokuratuuri teatel jäetakse süüdistatu seniks eeluurimisvanglasse edasi, kuna on oht, et ta võib oma kuritegu korrata.

Toimetas Tõnu Kalvet