Briti ja ÜRO ametnikke süüdistatakse moslemite ülekaalukas eelistamises Islamiriigi eest Suurbritannias varjupaika taotlenud Süüria kristlastele.
Kuigi kristlased moodustasid sõjaeelse Süüria elanikkonnast 10 protsenti, näitavad Barnabase fondi poolt väljanõutud Briti siseministeeriumi andmed, et viimase 12 kuu jooksul Suurbritanniasse asustatud 4175 pagulasest oli kristlasi vaid 64.
Tagakiusatud kristlaste abistamisega tegelev heategevuslik organisatsioon kritiseerib andmete valguses Briti valitsust selle eest, et pagulaste selekteerimine on usaldatud ÜRO kätte.
2015. aastal oli kristlasi 43 – koguarvust 2637. 2016. aasta statistika näitab veelgi suuremat kallutatust ehk üksnes 27 kristlast 7499 ümberasustatu hulgas.
Islamiriik on sihipäraselt tegelenud kristlaste hävitamisega Süürias.
Näiteks on Alice Assaf Damaskusest jutustanud loo sellest, kuidas tema poeg andis oma elu, kuna keeldus Kristust salgamast.
George (18), kes pärast peksmist maha lasti, pääses siiski palju hullemast. Nimelt ei küpsetatud teda kohalikus pagaritöökojas ega "sõtkutud" tööstuslikult taignaks, nagu juhtus paljude teistega.
Assaf varjus lastega moslemist naabri juures, kui ISIS tuli linna kristlasi tapma. "Hiljem me kuulsime, et nad viskasid ahju ja põletasid ära kuus tugevat meest, kes pagaritöökojas töötasid. Pärast seda püüdsid nad kinni umbkaudu 250 last ja sõtkusid neid nagu tainast töökoja taignamasinas," rääkis naine.
Kui president Bashar al-Assadi armee Islamiriiki maha suruma saabus, hakkasid džihadistid sõdurite eemale hirmutamiseks rõdudelt ja katustelt lapsi alla loopima.
"Kõige vanem oli 4-aastane," meenutab naine.
Moslemist naaber andis Assafi ja ta pere üles. Naine rääkis, et palus vanimal pojal öelda enda kohta mingi moslemi nimi ja oma usk maha salata.
"Ma ei taha ennast peita," öelnud George emale. "Sa ise ju õpetasid mulle, et tuleb teha, mida Kristus ütles: kes iganes salgab mind inimeste ees, selle salgan ka mina Taeva ees (vt Mt 10:33)."