Tapetud patrioot Aaron Danielson. Foto: kuvatõmmis

Nädalavahetusel USA antifa “peakorteris” Portlandis korraldatud Trumpi pooldajate autokaravanis osalenud Aaron Danielsoni tapmises on peamiseks kahtlusaluseks saanud Antifa liige Michael Forest Reinoehl. Kohalikud rüüstajad asusid Danielsoni tapmist koheselt rõõmsalt tähistama.

Tapetud Danielson oli kohaliku konservatiivse ühingu Patriot Prayer (Patriootide Palve) liige. Teda tulistati rindu kohaliku aja järgi kell üheksa õhtul laupäeval. Tapja, keda peetakse Reinoehliks, põgenes sündmuskohalt jalgsi, kirjutab The Post Millenial.

Kohalik politsei arreteeris Reinoehli juba juulis, kui teda süüdistati muuhulgas laetud relvaga rahutustele ilmumises ja politseile vastu hakkamises. Nagu ultraliberaalsele Portlandile tavaks, lasti aga mees peagi vabadusse ja talle ei esitatud mingeid süüdistusi.

Juunis kirjutas Reinoehl Instagramis, et “revolutsioon” vajab võitlejaid. “Olen 100% Antifa! Olen valmis oma vendade ja õdede eest võitlema! Meil on võimalus kõik korda teha, aga sellest saab erakordne võitlus. Sellest saab sõda ja kõikides sõdades on langenuid,” teatas mees.

Samuti väitis mees, et on endine sõjaväelane. “Vihkasin armeed. Ma ei tundnud, et see oleks õige asja eest võitlemine. Täna tunnen, et protestijad ja Antifa on mu verevennad,” rääkis ta.

Ka ülejäänud Trumpi toetajate karavan langes rüüstajate rünnakute ohvriks. Antifa loopis autosid kivid ja munadega, üritasid autode teekonda blokeerida ning väidetavalt kasutasid ka uriiniga täidetud veepüsse. Trumpi pooldajad vastasid pisargaasi laskmise ja paintballide tulistamisega.

Vahetult pärast tapmist filmitud videos on näha, kuidas Antifa liikmed tapmise üle juubeldavad. “Ta oli neetud nats! Meie kogukond pidas vastu ja viis prügi välja,” röökis üks aktivist.

Reinoehli pole politsei poolt seni tabatud. Meest otsiti juba varasemalt taga illegaalses autode võidusõidus osalemise eest.

Toimetas Jaanus Vogelberg