Kapist välja tulnud Zachery, Pete ja Chasten Buttigeg. Foto: ürituse videosalvestuse ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide Demokraatide presidendikandidaadiks pürgiv omasooihar Pete Buttigieg andis laupäevasel valimisüritusel Colorado osariigis 9-aastasele poisile nõu, kuidas omasooiharana “kapist” välja tulla.

Küsimuste-vastuste rubriigis tõmbas vabatahtlik varem kogutud kirjalike küsimuste kausist välja 9-aastase Zachery päringu, vahendab Breitbart.

Vabatahtliku sõnul oli see “tõeliselt liigutav küsimus.” Ta luges selle ette: “Ma tänan teid, et te olete nii julge. Kas te aitaksite mul öelda maailmale, et ka mina olen omasooihar? Mina tahan olla sama julge.”

“Vau,” vastas Buttigieg ja kutsus Zachery’i lavale, mida ta ka koos vanematega rutates tegi. Poiss andis presidendikandidaadile esimese asjana üle endatehtud sõpruse? käevõru, mille too ka kohe omale käe peale pani.

“Ma ei arva, et sul oleks julguse osas väga palju nõu juurde vaja, sa näed välja üpris tugevana,” ütles Buttigieg. “Vaadates sind – mul võttis tükk aega oma parimale sõbrale tunnistamine, et ma olen omasooihar, rääkimata selle maailmale kuulutamisest.”

Presidendikandidaat kiitis poissi, et see julges tema valimiskoosolekul enda omasooiharust maailmale kuulutada ja andis lapsele kaks nõuannet.

“See pole alati kerge, aga see on OK, sest sa tead, kes sa oled. See on väga tähtis, sest kui sa tead, kes sa oled, on sul olemas toetuspunkt, millest kinni hoida kui su ümber lähevad asjad keeruliseks,” oli tema esimeseks nõuandeks.

Esimese nelja populaarseima presidendikandidaadi seas figureeriva Buttigiegi sõnul annab poisi julgus teistelegi kindlust olla oma seksuaalsuse osas põhimõttekindlam.

“Sa ei tea mitte kunagi, kes sinust eeskuju võtab, vaatab sind ja otsustab olla samuti pisut julgem, sest sina olid julge,” jätkas ta.

Buttigieg meenutas, et kui ta oli noor, siis ta muretses, et ta ei saa mitte kunagi teha riigiametites karjääri.

“Ma ei saa sulle lubada, et see on alati lihtne, kuid ma saan lubada, et ma seisan sinu eest ja siin on terve hulk inimesi, kes aitavad sind sinu iga sammu juures,” rääkis ta.

Ta tegi ka nalja, et pois näeb juba täna välja kui suurepärane presidendikandidaat.

“Ainult luba mulle, et sa ei tee seda enne kui mina olen lõpetanud, sest ma arvan, et sa oleksid mulle tõsine vastane,” lisas ta.

Lavale tormas ka Buttigiegi “abikaasa” Chasten, kes patsutas poissi õlale.

“Ma olen su üle nii uhke, see on uskumatu. Tänan, et tulid,” kuulutas Chasten.

Ta tõi oma presidendikandidaadist abikaasale tolle kampaaniamedaljoni, mille too kohe poisile edasi andis.

Butigiegi toetajad karjusid lapse lavalt ära minnes “armastus on armastus!”

Toimetas Karol Kallas