Päivi Räsänen ja Juhani Pohjola. Pildikollaaž: Objektiiv

16 Ameerika Ühendriikide rahvaesindajat leiavad, et Soome riik kasutab oma justiitssüsteemi relvana kristlaste vastu.

Saadikutegrupi juhiks on Texase osariigi vabariiklasest kongressisaadik Chip Roy ja nad saatsid ühise kirja nii Ameerika Ühendriikide rahvusvahelise usuvabaduse erisaadikule Rashad Hussainile kui riigi suursaadikule Soome Vabariigis Douglas Hickey'ile

Saadikutele valmistab muret luteri piiskopi Juhana Pohjola ja parlamendisaadiku Päivi Räsaneni tagakiusamine.

"See prokurör on võtnud oma peamiseks eesmärgiks teha Soome õigussüsteemist relv mitte ainult Soome parlamendi liikme ja piiskopi vaigistamiseks, vaid see on suunatud ka miljonite Soome kristlaste vastu, kes julgevad kasutada sõnavabaduse põhiõigust ning avaliku õigust praktiseerida oma usku," kirjutatakse kirjas. "Ajalugu hakkab mäletama seda juhtumit kui kohta, kus hullusele tehti ots peale või protsessi, millega lääs kuulutas kristlusele avalikult sõja."

Nii Pohjola kui Räsanen on sotsiaalmeedias esinenud progressiuskliku tähestikurahva teatud seisukohti kritiseerivate avaldustega. Nende mured Soome õigussüsteemiga said alguse 2019. aastal ja esimeses kohtuastmes kuulutati nad õigeks. Prokurör otsustas otsuse edasi kaevata.

Kirjas leitakse veel, et osutatud kohtuprotsessil on mõju kogu maailmale. "Aastaid oleme meie ja paljud teised hoiatanud, et läänt ähvardab vaenulik ülevõtmine kristlust vaenavate materialistide poolt. Neid juhib avalik vaen ja räpane vastandlikkus kristluse suhtes. Nii võib ühel päeval ähvardada kõiki kristlasi karistus, kui nad juhtuvad elama oma usu järele. Soomes on see päev käes ja kui kostjad süüdi mõistetakse, siis see kiirendab ainult säherduse korratuse jõudmist ka meie kohtusaalidesse."

Toimetas Karol Kallas