Foto: Piqsels

Ameerika Ühendriikide riikliku luureteenistuse ametlikus tähestikurahva üllitises selgitab transvestiidist meesluuraja, kuidas naisteriiete kandmine teeb ta "strateegiliselt empaatiliseks".

Ameerika Ühendriikide riikliku luurejuhi ameti (Office of the Director of National Intelligence; ODNI) haldusalas tegutseb mitmekesisuse, kaasamise, õigluse ja ligipääsetavuse (diversity, inclusion, equity and accessibility; DIEA) kontor, mis annab välja "Dive" (sukeldumine, pikeerimine) nimelist uudiskirja, vahendab Breitbart.

Talvises "Dive'i" numbris (lk 10) kirjutab anonüümne luureametnik artiklis "Minu sooline identiteet ja selle väljendamine teeb minust parema luureohvitseri", et ta on mees, kellele meeldib aeg-ajalt kanda naisteriideid. Naisteriiete kandmine aitab tal paremini mõista "välisriikide huvides tegutsevaid inimesi" (foreign actors) ja salaagente. Samuti on selline huvi teinud temast parema kolleegi.

Ta kirjutab:

"Minu kogemused naiselike riiete kandmisel on aidanud mul tuvastada ja võita minu enda endateadmuse põhiseid eelarvamusi ning mõttemalle. Ristriietumine aitas mul saada aru, kuidas teised inimesed, sealhulgas need, keda me luurekogukonnas uurime, kogevad maailma teistmoodi. Suur hulk rahvusvaheliste suhete ja riikliku julgeoleku valdkonnas töötavaid inimesi nimetavad sellist lähenemist strateegiliseks empaatiaks. Strateegiline empaatia on tegevus, mille käigus vaadatakse teemasid teise inimese vaatepunktist, mida kasutatakse välisriikide huvides tegutsevate inimeste paremaks mõistmiseks." 

Naisteriideid kandes saab transvestiit enda sõnul paremini aru välisagentidest ja nende ajenditest, kuna ta mõistab, mis on "saladuste hoidmise ja inimese tegeliku mina ning tegevuse varjamise taga".

"Naisteriiete kandmine on lisaks kasulik enda varjamise viis," lisas ta.

Samuti kinnitab ametnik, et ta on sedasi hulga teadlikum oma naiskolleegidest.

Naisteriideid kandes saab ta aru kui "ebamugavalt" naised ennast aeg-ajalt tunnevad ja kuigi talle meeldib rinnahoidja kandmine, ta siiski mõistab, et see pole kõigi jaoks alati mugav.

"Ma tean enda kogemusest, kuidas kontsade kandmine paneb jalad valutama ja kuhugi jõudmiseks kulub rohkem aega. Kuigi mulle meeldib kanda rinnahoidjat, ma tean, et see pole kõigi jaoks mugav ja paari tunni järel muutub see veelgi ebamugavamaks. Lisaks eelarvamustele, millega naised töö juures tihti silmitsi seisavad, on ebamugavuse tundmine samuti raske."

Ta kinnitas, et ta on [naisteriiete kandmise tõttu] tublisti arusaajam ja "loodetavasti toetab nii LGBTQIA+ kolleege".

"Kõigil on parem olla kui nad saavad tööle kaasa võtta oma tervikliku mina," kirjutas ta.

Ameerika Ühendriikide luurejuht Avril Haines Foto: Scanpix

Ameerika Ühendriikide kongressi sõjaväeteenistuse valmisoleku alamkomitee vabariiklasest eesistuja Mike Waltz, kes on auastmelt roheliste barettide kolonel, kommenteeris artiklit: "Maailm põleb ja meie riik seisab tänu avatud lõunapiirile silmitsi ennenägematute terrorismiohtudega, ometigi ODNI seab esikohale sellised asjad." 

"Meie luurajad peaksid saja protsendi ulatuses nägema vaeva järgmise 9/11 laadis terrorirünnaku ära hoidmisega, kuid need kulutavad hoopis raha uute DIE algatuste võimendamisele," lisas Waltz.

Kui ajakirjanikud küsisid luurejuhi kontorist, kui palju korra kvartalis ilmuva "Dive'i" üllitamine maksma läheb, vastas kõneisik, et see on salajane teave. 

Tänane demokraatide valitsus on kõigis valitsusasutustes ja ministeeriumides seadnud esimuseks mitmekesisuse, kaasamise ja õigluse (DIE).

Algelise loogika tehe näitab muuhulgas, et kui naisteriiete kandmine aitab inimesel mõista paremini vaenlasi, siis vaenlaseks saab pidada ka naisi.

Toimetas Karol Kallas