Foto: piqsels.com

Maagaasi tarbimine Ameerika Ühendriikides saavutas käesoleva aasta jaanuaris uue rekordi, teatas riigi energiainfoamet.

16. jaanuaril tarbiti Ameerika Ühendriikide 48 osariigis rekordiline kogus maagaasi. Sel päeval tarbiti gaasi rekordilised 141,5 miljardit kuupjalga, mis ületas eelmise, 2022. aasta 23. detsembril püstitatud rekordi, viitas föderaalne energiainfoamet S&P Global Commodity Insights analüütikakeskuse hinnangutele.

Selle aasta 14. jaanuarist kuni 21. jaanuarini oli maagaasi tarbimine 48 osariigis keskmiselt üle 130 miljardi kuupjala päevas, kuna temperatuur langes ning äärmuslikud tuuleiilid ja külmavihmad tabasid üheaegselt Vaikse ookeani loodeosa, kirdeosa, Atlandi ookeani keskosa ning ka osa Texase osariigist. Peaaegu pool (49%) selle ajavahemiku jooksul tarbitud maagaasist pärines kodu- ja äritarbijatelt. Protsentuaalselt on antud tarbimisnäit suurem kui jaanuari alguses, mil kodu- ja äritarbijad moodustasid vaid 42% maagaasi nõudlusest.

Suure nõudluse tõttu saavutas rekordilised kogused ka maa-alustest hoidlatest välja võetud maagaasi hulk, ulatudes 13.-19. jaanuarini kestnud nädalal 326 miljardi kuupmeetrini. 

USA Energiainfoamet prognoosis veebruari alguses, et madalamad hinnad ja suurem nõudlus lõppenud talvel viivad 2024. aastal maailma maagaasi tarbimise tagasi tugeva kasvu juurde. 

Toimetas Adrian Bachmann