Rachel Levine organisatsiooni Identity Alaska esindajatega Foto: Rachel Levine/twitter

Tänase USA demokraatide valitsuse poolt admiraliks ülendatud ennast naiseks pidav mees Rachel Levine avaldas toetust progressiusklikule organisatsioonile, mis on alandanud naiste staatuse ühiskonnas "munatootja" tasemele.

Kuuendal augustil kirjutas demokraatide valitsuse aseterviseministri ametit pidav Levine sotsiaalmeedias:

"Maandusime Alaskas ja jääme siia terveks nädalaks. Esimene peatus: @IdentityAlaska, mis on osariigi ainus LGBTQI+ terviseasutus. Need eeskujuks olevad inimesed näevad palju õiglasema tuleviku loomise nimel lakkamatult vaeva, kus kõigil Ameerika Ühendriikide elanikel on võimalik kasutada elupäästvaid meditsiiniteenuseid."

Identity Alaska (Alaska Endateadmus) on valitsuse toel tegutsev survegrupp, mis edendab seksuaalset mitmekesisust, sealhulgas tegeleb sootüsistamise tutvustamisega Alaska koolides. "Identity vastutusrikas ülesanne on edendada Alaska omasooiharate naiste, omasooiharate meeste, mõlema soo iharate inimeste, "soomuutjate", vaheseksuaalide, seksist mitte huvitatud inimeste, kahevaimuliste + kogukonna tegemisi läbi propaganda, hariduse, terviseteenuste osutamise ja suhtluse," kirjutatakse organisatsiooni võrguleheküljel, vahendab Breitbart.

Muuhulgas teeb organisatsioon koostööd teiste tähestikurahva ühendustega ja üheks nende eesmärgiks on uuskeele kehtestamine, millega kõrvaldataks käibelt naissoo tunnustamine nii seadusandlikult kui igapäevaelus.

Näiteks kasutab organisatsioon oma tegevuses õppematerjali "Sotsiaalset sugu tunnustav bioloogia" (Gender-Inclusive Biology), milles nõutakse õpetajatelt, et need ei räägiks kahest soost, vaid uuest reaalsusest, milles nii naistel kui meestel võib olla palju üksteisega kattuvaid "sotsiaalseid sugusid".

Identity õppematerjalides nõutakse, et õpetajad räägiksid lastele, kuidas arstid määravad sündides lastele soo ainult oma arvamuse järele. Õpetajad ei tohi rääkida lastega viisil, mis eeldab, nagu olemas oleks ainult kaks sugu või kõik konkreetsete väliste suguliste omadustega inimesed oleksid samad. Sõna "ema" asemel soovitatakse õpetajatel kasutada sõnu "munatootja" või "kandja" (egg producer, carrier).

Toimetas Karol Kallas