"Võrkpallineiu" Tia Thompson. Foto: ekraanitõmmis, YouTube

Turske ja turjakas Tia Thompson (32) usub end olevat naine. Bioloogiliselt on olukord vastupidine, kuid see pole seganud Ameerika võrkpalliliitu teda ametlikult neidudega platsile lubamast ning võtmast sihikule kohta USA olümpianaiskonnas.

Thompson usub, et edendab naisena palli mängides “sooülest” agendat ning selgitab: “Mina elan oma tõde. Ja kui see teisi transsportlasi kuidagi aidata saab, on asi seda väärt.”

Nagu kirjutab LifeSiteNews, ei ole Thompsoni bioloogiliselt vildakas “tõde” mõnedele kriitikutele küll meeltmööda, kuid inimesed kardavad seda avalikult välja öelda.

Siiski on  kommenteeritud, et “nii on küll kena kuldmedalit võita. Mees ütleb, et on naine, ja pallib bioloogiliste naistega.”

Thompson kirjutab kriitika selle arvele, et inimestel on sooküsimustes “vajaka haridusest ja informatsioonist.”

“Kujutage ette, et sa oled bioloogiliselt naissportlane ning oled kogu elu selle nimel tööd teinud, et oma alal tippu jõuda – üksnes selleks, et bioloogiline mees selle sult üle lööks,” kirjutab konservatiivne Daily Wire. “Kas see ongi see “isaste privileeg”, mille pärast pahemleer pidevalt pahandab?”

Loe lisaks pikemat ja rohkete illustratsioonidega artiklit “sooüleste” meessportlaste pealetungist.