Foto: Piqsels

Ameerika Ühendriikide transpordi turvalisuse amet pikendas nõuet, et riiki reisijad peavad olema vaktsineeritud Covid-19 vastu. Nõue kehtib 2023. aasta 8. jaanuarini.

Selline nõudmine teeb Ameerika Ühendriikidest ühe vähestest lääneriikidest, mis sellist kohustust veel nõuavad, vahendab LifeSiteNews.

Kõik riiki sisenejad, juhul kui nad ei ole sisserändajad, peavad transpordi turvalisuse ameti (TSA) ametnikele näitama ette Covid-19 vaktsineerimistõendi. Senine vaktsineerimisnõude aeg oleks lõppenud 8. novembril, kuid TSA otsustas seda 4. novembril pikendada 2023. aasta 8. jaanuarini.

Eeskirjad näevad ette, et lennufirmad peavad enne reisijate pardale lubamist neilt küsima kas paber- või digitaalset vaktsiinipassi või ametlikku dokumentatsiooni, mis annab ülevaate, miks inimene ei saa ennast vaktsineerida.

Reisijatel peab vähemalt 14 päeva enne reisi olema tehtud kas ühedoosine vaktsiin või kahesüstise vaktsiini mõlemad sutsud.

Vaktsiinipassi nõutakse reisijatelt, kes ei ole USA kodanikud. Riigi kodanikel seda näidata pole vaja.

TSA põhjendab piiranguid "Covid-19 leviku piiramise, lennureisijate turvalisuse ja maailmamajandusele Covid-19 pandeemiast taastumise võimaluse andmisega".

Käesoleva aasta juunis kaotati reisijatele negatiivse testi nõue ja alles jäi ainult vaktsineerituse kohustus. See loob olukorra, kus inimene võib reisida USAsse Covid-19 haigena, tähtis on ainult, et tal oleksid tehtud vajalikud süstid.

Suurel hulgal teadusuuringuid ja igapäevakogemused näitavad, et vaktsineerimine Covid-19 levikut ära ei hoia.

Riigid, kus reisijatelt nõutakse jätkuvalt vaktsiinipasse on Jeemen, Libeeria, Põhja-Korea, Hiina ja Liibüa. 

Toimetas Karol Kallas