Pilt: "Tondid masinates 2" YouTube'i värbamisreklaami ekraanitümmis

Ameerika Ühendriikide Psühholoogiliste Operatsioonide väeüksuse teises reklaamvideos "Tondid masinas" näeb näota päid, kuuleb-näeb salapäraseid sõnumeid ja kõike saadab õõva tekitav muusika. 

"Tondid masinas 2" (Ghosts in the Machine 2) värbamisreklaam üllitati 2. mail 4. PSYOP Groupi YouTube'i kanalil. Täpselt kaks aastat tagasi ilmus "Tondid masinas" esimene värbamisvideo, vahendab Breitbart.  

Video algab süsimusta ekraaniga, millel kuvatakse välgumürina ja tulepragina saatel Nobeli kirjandusauhinna võitnud John Steinbecki tsitaati raamatust "Kuu on loojunud" (The Moon Is Down):
"Ma olen väike inimene ja see on pisikene linn, kuid seal peab süttima säde väikestes inimestes, millest võib puhkeda tulekahju." 

Seejärel kuuleb taustal katkendit John F. Kennedy 1963. aasta juunis Lääne-Berliinis peetud kõnest ja ekraanil näeb teksti: "Kõige võimsam relv rõhuja käes on rõhutute mõistused." 

Kennedy kõnet saadavad pildid Kuust, Päikesest, udusest metsast, keerlevatest helilindiketastest, pimedatest koridoridest, vanaaegsest telefonist ja eetrimüraga televiisoritest, viide inimestest umbes Hiina müürile, näota peadest ning maskidest.

Erinevate tumedate lausungite ja piltide virvarris kuuleb huvitavat mõtet: "Kui võim korrumpeerib, siis poeesia puhastab. Me ei tohi kunagi ära unustada, et kunst ei ole propaganda (vorm), vaid tõe vorm."

Järgnevalt kuvatakse ekraanile sõnumid:

"Iga idee taga … uskumus … PSYWAR (psühholoogiline sõda)"

"Iga valiku taga … nähtamatud käed"

"Iga tunde taga … leek"

Video lõpeb agressiivse muusika, sõjakaadrite ja küsimusega: "Kas te usute sõnade ja ideede jõusse?"

Seejärel kuvatakse suurelt "ME USUME", millele järgneb viip Armee Erioperatsioonide värbamise ilmavõrgu leheküljele

PSYOP-i osas lubatakse, et sõdureid koolitatakse "strateegiliselt mõjutama ja petma", mille eesmärgiks on välismaiste valitsuste, gruppide ning üksikisikute arvamuste ja tegevuste mõjutamine." 

Video autor rääkis ajakirjanikele, et nad soovivad värvata inimesi, kelle "loominguline meelelaad" ühtib sedalaadi reklaamiga.

USA PSYOP väeosa esimene "Tont masinas" värbamisvideo

Väidetavalt on sobivate PSYOP-i sõdurite leidmine Armees kõige keerulisem. 

4. PSYOP Groupis teenib tuhat sõjaväelast.

Toimetas Karol Kallas