Kongressiliige Alexandria Ocasio-Cortez naiste marsi suurel laval läinud laupäeval New Yorgis. Foto: Scanpix

Kongressiliikme Alexandria Ocasio-Cortezi (29) kinnitusel saabub 12 aasta pärast maailmalõpp, kui valitsus kliimasoojenemise vallas midagi ette ei võta.

"Ja ma arvan, et osalt on asi selles, et see on põlvkondade küsimus ning millenniumilapsed, põlvkonnast Z, ja kõik kes tulevad peale meid tõstavad oma silmad ja me oleme nagu et maailm lõpeb 12 aasta pärast, kui me kliimamuutusega tegemist ei tee. Ja teie suurim küsimus – teie suurim küsimus on, kuidas me selle eest maksta kavatseme!?" vahendab Grabien sotsialistist kongressiliikme sõnu Martin Luther Kingi foorumilt New Yorgis sel esmaspäeval.

Ocasio-Cortez on varasemalt löönud laineid ettepanekuga, et rikastelt tuleks koguda maksuraha kuni 70 protsendi ulatuses.

"Ja see on nagu sõda, see on meie teine maailmasõda," jätkas Ocasio-Cortez.

"Ja ma arvan, et nooremate inimeste jaoks, kes seda näevad, see on rohkem nagu et kuidas me saame võtta seda rahulikult, kui läinud aastal suri 3000 ameeriklast. Ja kuidas me saame võtta seda rahulikult, kui järjekordne inimene suri meie julma ja ebaõiglase kriminaalkohtusüsteemi tagajärjel?"

Kui Grabien kongressiliikmelt öeldu kohta aru päris, vastas too, et tegemist ei olnud "kohatu kommentaariga", nagu väidavad mõned vabariiklased.

Ta toonitas, et "noored mõistavad, et kliimamuutus on eksistentsiaalne oht: 3000 ameeriklast surid orkaanis Maria. Ja ÜRO ütleb, et meil on selle asja parandamiseks 12 aastat."

Toimetas Urho Meister