Äärmusvasakpoolne Black Lives Matter (Mustad Elud Loevad) liikumine on viimastel kuudel tavainimeste jaoks vastuvõetavaks saanud suuresti tänu sellele, et liikumist toetavad ka tuntud suurkorporatsioonid. Viimased on liikumisele või sellega seotud algatustele andnud miljoneid dollareid, mida võib pidada sisuliselt katuseraha maksmiseks.
Eksplitsiitselt on BLMi toetama asunud näiteks Netflix, HBO, NBA, Facebook, Google, Apple, Microsoft, Amazon, McDonalds, Nike ja Coca-Cola, vahendab LifeSiteNews.
Tegu on vaid mõne näitega meelelahutuse, spordi, tehnoloogia, jaemüügi, toitlustuse, riietuse ja muuga tegelevatest juhtivatest brändidest, kes on BLMi kas otseselt toetanud või on kaasa kiitnud absurdsele müüdile USAs väidetavalt prevaleerivast "süsteemsest rassismist".
Paljud neist firmadest on andnud miljoneid vasakpoolsetele organisatsioonidele, nagu Ameerika Tsiviilõiguste Liit (ACLU), ning ka otse BLMile, et "edendada rassilist võrdsust" ja politseid "reformida". BLMi üks eesmärkidest on seejuures sõna otseses mõttes politseilt rahastuse ära võtmine ja selle laiali saatmine ning asendamine "kogukonnapolitseiga".
Sisuliselt on tegu katuserahaga
Muidugi on paljude suurfirmade juhid vasakpoolsed ja jagavad seega BLMi eesmärke. Grant Baker kirjutab aga American Thinker'is, et olemuslikult maksavad suurfirmad praegusel rüüstamiste perioodil katuseraha, et näiteks nende toidukauplusi maha ei põletaks.
"Nende firmade esindused asuvad mustanahaliste kogukondades ja on rüüstamiste piirkondades. Lisaks otsesele rüüstamisele ja varalisele kahjule võib kannatada saada ka nende reputatsioon," leiab Baker.
Ta tõi näiteks, et hiljuti tulistas politsei Wendy's restoraniketi parklas surnuks joobes mustanahalise juhi, kes oli üritanud politseinikult varastatud elektrišokirelvaga rünnata. Seepeale panid rüüstajad restorani põlema. Restoranikett teatas paradoksaalselt, et toetab rüüstajate liikumist 500 000 dollariga.
Bakeri sõnul loodavad katuseraha maksjad, et rangelt hierarhilise BLMi liidrid annavad alluvatele käsu vastavad ettevõtted rahule jätta. "BLMi massid pole kaugeltki isetekkelised: neil on hästi rahastatud juriidilised kehad, mida juhivad täiskohaga aktivistid."
BLM on muuhulgas ametliku eesmärgina välja käinud "Lääne poolt pealesurutud tuumikpere struktuuri lõhkumise, toetades üksteist laiendatud perede ja küladena, mis üksteise eest hoolitsevad". Samuti soovib BLM inimesi vabastada nn heteronormatiivsest mõtlemisest ning toetab aktiivselt "paljunemisõiglust" ehk aborti.
Väide sellest, nagu kasutaksid USA politseinikud mustanahaliste vastu rohkem jõudu ja vägivalda, on pseudoteaduslik müüt – tegelikult kasutavad politseinikud rassismisüüdistuste hirmus mustanahaliste vastu proportsionaalselt harvemini surmavat jõudu.
Toimetas Jaanus Vogelberg