Walmarti supermarket Foto: Bigstockphoto

USA suurim supermarketite kett Walmart koondas äsja 2000 laotöölist ning andis teada, et järgneva kolme aasta jooksul plaanib ettevõte 65% oma poodidest restruktureerida iseteeninduse põhiseks. 

Walmart on Ameerika Ühendriikide ettevõtete seas suurim tööandja, mis pakub tööd (2022. a andmetel) umbes 2,3 miljonile töölisele (umbes võrdne kogu Soome või Taani tööliste koguarvuga) ning mille käive ületab 2023. aastal hinnanguliselt 600 miljardit dollarit (pisut suurem kui Rootsi riigi aastane kogutoodang). Need näitajad teevad ettevõtte käibe poolest suuremaks kui 170 maailma riiki, mille aastane siseriiklik kogutoodang jääb alla 600 miljardi piiri. 

Walmarti esindajad tunnistasid, et poodide automatiseeritusele üleminek vähendab ettevõtte vajadust madala kvalifikatsiooniga tööjõu järele, vahendab Daily Mail. Muudatus peaks kasvatama USA edukaima jaemüügi ettevõtte kasumlikkust ühe töötaja kohta olulisel määral (ning USA tööhõive olulise languse hinnaga). 

Suurettevõte on investeerinud viimastel aastatel miljardeid dollareid IT ja automatiseerituse arendusse, ostes muuhulgas toidutarvete robootika ettevõtte Alert Innovationi, mis vähendab firma vajadust inimtööjõu järele veelgi. 

Toimetas Adrian Bachmann