USA võimuringkonnad on püsti pannud nn "erapooletu" mõttekoja laadse projekti, mis hoiatab võimaluse eest, et Trump keeldub Bideni võitu tunnistamast. Säärase väite varjus luuakse aga pinnast just stsenaariumile, kus Biden ise keeldub Trumpi võitu aktsepteerimast.
Grupeering nimega Transition Integrity Project (TIP) peaks justkui koondama mõlema partei toetajaid. Sisuliselt koosneb see aga paadunud Trumpi-vastastest, kelle erakondlik kuuluvus on teisejärguline.
Grupi tegevuse väidetav eesmärk on garanteerida, et järgmiste presidendivalimiste tulemusel toimuks võimu rahumeelne üleandmine. Selleks korraldas TIP juunis nn sõjamängud, kus mudeldati erinevaid võimalikke valimistulemusi ja neile järgnevaid sündmusi. Sel kuul avaldati sõjamängude lõppraport, mida saab täismahus lugeda siit.
Raporti sissejuhatuses väidetakse, et president Donald Trump tahab tõenäoliselt valimistulemusi kahtluse alla seada, kasutades selleks nii legaalseid kui illegaalseid vahendeid. Sellise vandenõuteoreetilise väite "tõestuseks" tuuakse muuhulgas seda, et Trump saatis hiljuti föderaalsed korrakaitseüksused anarhistide poolt kaosesse paisatud Portlandi ja teistesse linnadesse korda looma.
Raport väärib aga lugemist, kuna sisuliselt on tegu Trumpi-vastaste jõudude sõjaplaaniga. Raporti taga on äärmiselt mõjuvõimsad isikud. TIP asutasid Rosa Brooks ning Nils Gilman, selgub The National Pulse'i analüüsist.
Brooks oli kõrgetel kohtadel nii Clintoni kui Obama administratsioonides. Sellele lisaks on Brooks olnud ametis ka George Sorose Avatud Ühiskonna Fondis, kus ta praegu on nõuandva kogu liige.
Brooks kirjutas juba 2017. aasta jaanuaris, vaid 10 päeva pärast Trumpi ametisse astumist hämmastavalt jultunud toonis artikli "Kolm viisi, kuidas Trumpist enne 2020. aastat lahti saada". Kolme variandina tõi ta välja ametist tagandamise, mida demokraadid teadupärast ka hiljem üritasid; USA põhiseaduse 25nda paranduse, mis annab asepresidendile võimaluse koos teiste kõrgete riigiametnikega presidenti tagandada, ning viimaks kõige karmima variandi – sõjaväelise riigipöörde.
Nils Gilman aga on asepresident Berggrueni Instituudis, mis on äärmiselt tihedates rahalistes suhetes Hiina kommunistliku parteiga. Instituut üritab muuhulgas peatada "anti-globalistlikku reaktsiooni" ja on selleks kaasanud Twitteri asutaja Jack Dorsey ning Facebooki järelevalvenõukogu liikme Helle Throning-Schmidti, aga ka kommunistliku Hiina juhi Xi Jinpingi suhtes ülimalt positiivselt meelestatud ärimehe Eric Li ning hulga teisi Hiina endisi ja praegusi võimukandjaid.
TIP projekti on veel kaasatud ka Trumpi-Venemaa vandenõuteooria propageerimise poolest tuntud ajakirjanik David Frum.
Ühes grupi poolt läbi viidud simulatsioonis mängis demokraatide kandidaadi Joe Bideni rolli kurikuulus Hillary Clintoni kampaaniajuht John Podesta. Viimane otsustas sõjamängu raames kaotust Trumpile mitte tunnistada ja innustas demokraatlikke California, Oregoni ja Washingtoni osariike USAst lahku lööma, kui Trump ametisse nimetatakse.
TIP valmistab sisuliselt ette olukorda, kus demokraadid keelduvad Trumpi võitu tunnustamast ja toovad tänavatele rahvamassid ning püüavad hääletama saata valijamehi, kes hääletaks vastupidiselt konkreetse osariigi valimistulemustele.
Samuti püütakse kahtluse alla seada praegust USA valimissüsteemi tervikuna, kus ka kokkuvõttes rohkem hääli saanud kandidaat võib kaotada, kuna hääletamine pole üldine, vaid osariikide põhine. Teadupärast sai Hillary Clinton viimastel valimistel Trumpist rohkem hääli.
Raportis ennustatakse, et ükskõik kumb pool esialgu ka ennast võitjaks kuulutab, venib tegeliku presidendi valimine teoreetiliselt järgmise aasta jaanuarikuusse.
Muuhulgas maalib raport düstoopilise pildi sellest, kuidas Trump asub ära kasutama Fox Newsi, enda kontrolli all olevat justiitsministeeriumi ning "parempoolseid agitaatoreid", et riiki kaosesse paisata. Loomulikult on tegelikkuses ainsaid laiaulatuslikke protestimarsse, rüüstamisi ja vägivallapuhanguid korraldanud vasakpoolsed BLM ja Antifa aktivistid.
Raportis esitatakse Trumpi poolseid katseid rahvuskaardi abil rahu taastada diktaatorlikena. Üks olulisemaid teemasid on aga see, kuidas mõlemad pooled reageerivad sel aastal koroonaviiruse tõttu tõenäoliselt massiliseks muutuvale kirja teel hääletamisele.
Raporti sõnul on Trumpi ja vabariiklaste väited, et kirja teel hääletamine avab ukse massilistele valimispettustele, "vandenõuteooria". Samas on just demokraadid aastaid esitanud vandenõuteooriat, justkui oleks Venemaa USA valimisi märkimisväärselt mõjutanud ja plaaniks seda teha ka sel aastal.