Ameerika Ühendriikide Georgia Osariigi Merceri Ülikooli praktilise teoloogia dotsent Chanequa Walker-Barnes. Pilt: YouTube'i ekraanitõmmis

Ameerika Ühendriikide Georgia osariigi Merceri Ülikooli mustanahaline naisteoloogiaprofessor Chanequa Walker-Barnes üllitas palve, milles palub, et Jumal aitaks tal "vihata valgeid inimesi".

Mustanahaline naisteoloog täpsustab Jumala poole pöördudes, et ta soovib vihata just "neid kenasid, Foxi uudiste armastajatest Donald Trumpi valijaid, kes on värvipimedad". "Värvipimeduse" all mõtleb must naisteoloog suure tõenäosusega inimesi, kes ei võta tõsiselt mustade inimeste ohvrikultust. Valgete vihkamise "Väsinud musta naise palve" (Prayer of a Weary Black Woman) avaldas must naisteoloog oma raamatus "Palverütm: mõtiskluste kogu uuenemiseks" (A Rhythm of Prayer: A Collection of Meditations for Renewal), vahendab Breitbart.

"Kallis Jumal, palun aita mind vihata valgeid inimesi," algab palve. "Ma tahan lõpetada hoolimise nende eksiteel olevatest rassistlikest hingedest. Ma tahan lõpetada uskumise, et nad suudaksid olla paremad, et nad saavad lõpetada rassistiks olemise"

racist prayer in book

Samas must naisteoloog täpsustab, et "ta ei räägi valgetsest antirassistidest liitlastest, kes on teinud rassismivastasest võitlusest oma elu tähtsama osa. Samuti ei räägi must naisteoloog oma palves "innukatest rassistidest, kes kavandavad lootuses käivitada rassisõda rassistlikke terroritegusid, sest need inimesed on juba Põrgus. Nende peale pole mõtet oma viha kulutada."

"Minu palveks on, et Sa (Jumal) aitaksid mind vihata neid teisi valgeid inimesi – Sa tead küll, neid kenasid. Fox Newsi armastajatest Trumpi valijaid, kes "ei näe värvi" (kohtlevad kõiki inimesi võrdselt hoolimata nende nahavärvist), kuid samas teevad "nende inimeste" (mustade) kohta varjatud rassistlikke kommentaare," kirjutas mustanahaline naisteoloogiaprofessor.

Walker-Barnes jätkas:

[Ma tahan vihata] neid inimesi, kes kutsuvad mind hea meelega õhtusöögile, kuid hoiatavad naabrivalvet, et tundmatu värviline inimene võib nende majast mööda käia. Neid inimesi, kes kutsuvad musti inimesi oma kirikutesse ja pisikestesse gruppidesse, kuid nimetavad meid hereetikuteks, kui me räägime, et Kristlus hoolib vaestest ning rõhututest. Neid inimesi, kes ütlevad meile viisakalt, et me võime ära minna, kui me juhime tähelepanu mikrorünnakutele, mis tabavad meid nende kirikutes.

"Kuid kuna mul pole väga palju selliseid tuttavaid, siis ehk ei ole nad ka väga head viha sihtmärgid," lisas mustanahaline naisteoloog. Ta jätkas hoopis pöördumisega Jumala poole, et "Ta aitaks tal vihata valgeid inimesi, kes nimetavad ennast progressistideks, kuid kes tegelikult on hundid lambanahas".

"Isand, kui Sa ei saa mind aidata nende vihkamise juures, siis palun vähemalt säästa mind nende pidevast psühholoogilisest manipuleerimisest (gaslighting), asjade meeste seisukohast valgeks seletamisest (whitemansplaining) ja valgete naiste pisaratest," jätkas mustanahaline naisteoloog.

"Palun vabasta mind kohtumõistmisest kui ma arvan valged inimesed välja Sinu käsust armasta oma ligimest nagu iseennast," kirjutas Walker-Barnes.

Walker-Barnes on Merceri Ülikooli praktilise teoloogia dotsent.

Toimetas Karol Kallas