Jalina Porter. Foto: kuvatõmmis

USA välisministeeriumi PR-osakonna uus asejuht Jalina Porter teatas 2016. aastal Facebooki postituses, et peamiseks ohuks USA riiklikule julgeolekule on riigi enda politseinikud, kes korraldavat mustanahaliste vastu “genotsiidi”, vahendab Free Beacon.

Mustanahaline Porter esines avaldusega pärast seda, kui politseinikud tulistasid Tulsa linnas relvastamata mustanahalist meest. “Peamiseks ohuks USA riiklikule julgeolekule on USA politseinikud. Mitte ISIS, mitte Venemaa häkkerid, mitte miski muu. Kui te kõik ei ärka üles, jätkub genotsiid mustanahaliste ameeriklaste vastu, kuni me oleme peaaegu hävitatud,” teatas Porter, kelle Linkedin’i konto pildiks on tänagi Black Lives Matteri sümboolika.

Väljaande Law Enforcement Today info kohaselt oli Tulsas tapetud Terence Crutcher politseinike korraldusi ignoreerinud. Politsei kutsuti välja, kuna mees oli oma auto keset teed parkinud. Kui politsei kohale jõudis, tõstis ta küll käed üles, kuid pomises vaid midagi omaette ja ei selgitanud, kas tegu on tema autoga. Mees kõndis seejärel autoni ja küünitas juhipoolsest aknast sisse, mille peale tulistas üks politseinik teda elektrišokirelvast ning teine teenistusrelvast. Viimane mõisteti hiljem õigeks.

Postituses nõudis Porter veel, et tema Facebooki jälgijad asuksid kogukondades, kirikutes, klassiruumides ja Kongressi liikmetega suheldes tegevusse, et säärast stsenaariumit ära hoida. “Me ei saa sellega üksi hakkama,” tõdes ta.

Enne karjääri riigisektoris tegutses Porter muuhulgas NBA ja NFLi spordiliigade tantsutüdrukuna.

Toimetas Jaanus Vogelberg