Ameerika Ühendriikide (USA) valitsus on president Barack Obama juhtimisel panemas varasemast veelgi rohkem rõhku nn homoõiguste edendamisele teistes riikides, millest annab tunnistust erilise institutsiooni loomine selle eesmärgi poole püüdlemiseks.
Nimelt tegi USA välisminister John Kerry veebruarikuu lõpus teatavaks uudise, et "LGBT isikute inimõiguste erisaadiku" nime all alustab tööd ülemaailmse haardega "homoõiguste eriüksus". "Olen selle üle äärmiselt uhke," muheles Kerry uudist väljakuulutades.
"Homoseksuaalide õiguste kaitsmine ja edendamine on keskne osa meie pühendumisest inimõigustele – see on meie diplomaatia süda ja südametunnistus," sedastas Kerry, nimetades eriüksuse juhiks avaliku homoseksuaali Randy Berry, kes on varem töötanud USA konsulina homokultuuri keskusena tuntud Amsterdamis.
"Olen kindel, et Randy juhtimisel viib eriüksuse töö suurte sammudega edasi meie senist püüdlust rajada maailm, mis on vabastatud seksuaalvähemuste vastasest vägivallast ja diskrimineerimisest," selgitas homoliikumise tugeva toetajana tuntud Kerry.
Berry jätkab Globaalse Võrdõiguslikkuse Fondi tööd, millele pani aluse president Obama, et rahastada USA valitsuse eelarvest homoliikumise püüdlusi kõikjal maailmas.
Samal ajal levivad kuuldused, et USA administratsioon seab üha enam omapoolse välisabi tingimuseks seda, et riigid võtaksid omaks homoliikumise nõudmised. Näiteks piiskop Emmanuel Bade jo Nigeeriast ütles hiljuti, et USA olevat andnud selgelt teada oma seisukohast pakkuda abi võikate massikuritegudega silma paistva islamistliku terroriorganisatsiooni Boko Haram vastu võitlemiseks üksnes juhul, kui Nigeeria valitsus võtab vastu homoseksualismi toetavad kultuuri-imperialistlikud nõudmised.
"USA esindajad ütlesid, et Ameerika Ühendriigid pakuvad Boko Harami vastu abi üksnes juhul, kui Nigeeria muudab oma seadusi seonduvalt homo- seksuaalsuse ja pereplaneerimisega," ütles piiskop.
2014. aasta juulikuus toimunud kohtumisel paljude homoliikumise esindajatega kuulutas USA asepresident Joe Biden, et nn homoõiguste kaitsmine on tsiviliseeritud rahvaste defineerivaks tunnuseks ning et võitlus nn homoõiguste kehtestamiseks tuleb seada olulisemale kohale kui austus rahvuslik-kultuuriliste tavade ja traditsioonide vastu. "Mind ei huvita, milline teie kultuur on," sõnas Biden toona oma ametiresidentsis ligikaudu 100-le külalisele.