Foto: Piqsels

Ameerika Ühendriikide haiguste tõrje keskuse (CDC) juht Rochelle Walensky teatas 22. juulil, et ahvirõugetega on nakatunud kaks last ja mõlemal juhul on tegu omasooiharate meestega seotud lastega.

CDC sõnul on lapsed, eriti alla kaheksa aasta vanused, rängakujuliste ahvirõugete poolt eriti ohustatud, vahendab Axios.

Walenski sõnul on "mõlemad lapsed seotud inimestega, kes on pärit mehed-kes-seksivad-meestega kogukonnast. CDC juhi sõnul on mõlema lapse olukord hea. Juhtumid pole teineteisega seotud ja mõlemal juhul on "ilmselt tegemist koduse haiguse ülekandumisega".

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) sõnul on kõige suuremas ahvirõugete ohus mehed, kes on seksuaalsuhtes teiste meestega. Samas enne 2022. aastat on mõnes riigis surnud ahvirõugete kätte suurel hulgal lapsi.

Väidetavalt ei ole seksuaalne kontakt ainus viis, kuidas ahvirõuged levivad.

21. juuli seisuga oli Ameerika Ühendriikides 2593 inimest nakatunud ahvirõugetesse.

WHO ekspertide sõnul on väljaspool Aafrikat tuvastatud ahvirõugetesse nakatunud inimestest 99 protsenti mehed, kellest 98 protsenti on mehed, kel on seksuaalsuhe teise mehega ja kellel on hiljuti olnud mitmeid anonüümseid või uusi seksuaalpartnereid.

Toimetas Karol Kallas