Vihakuriteo võltsinud tüdruk. Foto: The Post Millennial

USAs Fairfaxis linnas väidetavalt aset leidnud noore islamiusulise tüdruku vastane vihakuritegu osutus pettuseks, kuid juhtum jõudis juba minna sotsiaalmeedias viraalseks ja põhjustada suuri meeleavaldusi, vahendab The Post Millennial.

Detsembri keskpaigas väitis kohaliku kooli õpilane Ekran Mohamed, et teda sõimati kahe klassikaaslase poolt rassistlike sõnadega, samuti olevat nad teda peksnud ja talt islami peakatte ära kiskunud. Tüdruku sugulase poolt Instagrami postitatud videos väitis ta, et egiptlasest klassivend näitas talle pilti islamilipust, millele oli joonistatud suur punane rist.

Hiljem olevat poisi sõbrad teda koledaks sõimanud ja püüdnud talt peakatet ära kiskuda. Siis olevat aga järgnenud rüselus, mille käigus tüdruk nii tugevalt vastu lauda visati, et ta ei suutnud hingata.

Sotsiaalmeedia postituse järel kutsusid mõjukad USA islamiga seotud huviühendused, nagu Ameerika-Islami Suhete Nõukogu politseid korraldama väidetava vihakuriteo uurimist. Tüdruku toetuseks algatatud petitsioon sai kiirelt üle 25 000 allkirja, kus väideti, et kool üritab toimunut maha vaikida ning et juhtum olevat igaveseks ohvri mällu talletunud. Samuti korraldasid sajad kooli õpilased nö streigi ning juhtumi kirjeldused levisid sotsiaalmeedias kulutulena.

Politsei uurimine aga tuvastas, et kuigi rüselus leidis aset, ei teinud poisid ühtegi rassilise alatooniga kommentaari ja peakatet keegi otseselt tüdrukult maha ei kiskunud.

Post Millenniali ajakirjaniku Andy Ngo sõnul sai tüdruk tegelikult lihtsalt kaklemise eest karistada ja soovis koolile kätte maksta. Tüdruku advokaat aga väidab nüüd, et vihakuriteod on "mitmekihilised" ja rünnaku motivatsiooniks olevat olnud hoopis fakt, et tüdruk on somaallane ehk musta nahavärviga.

Toimetas Jaanus Vogelberg