Pilt: BigStockPhoto

Maailma terviseametid ja rahvatervisetööstus väidavad, et SARS-CoV-2 nakkus põhjustab rohkem müokardiidi juhtumeid kui seda teevad Covidi "vaktsiinid". Kaks teadusuuringut aga näitavad, et Covid südamelihaste põletikku ei tekita.  

Viieteistkümne teadlase 2022. aastal avaldatud uuringus leiti, et kui SARS-CoV-2 põhjustaks südamelihase põletikku (müokardiiti), siis kajastuks see surmaga lõppenud Covid-19 haigusjuhtumite patsientide lahkamises. Teadlasterühm, mida juhtis Itaalia närviteadlane Tino Emanuele Poloni, vaatles eraldi Covid-19 tõttu elust lahkunud inimeste südameid ja tuvastas, et viirus südant ei mõjuta, vahendab Epoch Times.

Poloni TE, Moretti M, Medici V, Turturici E, Belli G, Cavriani E, Visonà SD, Rossi M, Fantini V, Ferrari RR, Carlos AF, Gagliardi S, Tronconi L, Guaita A, Ceroni M. COVID-19 Pathology in the Lung, Kidney, Heart and Brain: The Different Roles of T-Cells, Macrophages, and Microthrombosis. Cells. 2022 Oct 4;11(19):3124. doi: 10.3390/cells11193124. PMID: 36231087; PMCID: PMC9563269.

Teises teadustöös, milles uuriti surmaga lõppenud Covid-19 kopsupõletikku, tuvastati südant verega varustavate kapillaaride põletik, mida nimetatakse endoteliidiks. Müokardiiti südamelihastest uuringus ei leitud. Endoteliit on sümptom, mis eristab Covidit influentsast (gripist), mis ei põhjusta veresoonte ja südamelihaste põletikku.

Südamehaiguste meditsiiniteadlase Peter McCulloughi sõnul jõuab Covid-19 "vaktsiinide" modRNA inimese südamesse ja selle ogavalk põhjustab südamelihase põletikku ning kahjustab südant.

Toimetas Karol Kallas