11. nädala vanuselt abordi teel tapetud sündimata laps.

Abordivastane liikumine on kogumas Ühendriikides jõudu – hiljuti läbi viidud küsitluse andmetel leiab üha enam täiskasvanud ameeriklasi, et abort kujutab endast pattu. Eriti tugev toetus sellele seisukohale on aga millenniumipõlvkonna hulgas, vahendab Lifesitenews.

Kristlik-evangeelne uuringufirma Lifeway Research küsitles kalvinistliku usuorganisatsiooni Ligonier Ministries 2018. aasta "State of Theology" ("Teoloogia seis") uuringu raames 3000 täiskasvanut ning sai tulemuseks, et 52% täiskasvanud ameeriklastest peavad aborti patuks. Kaks aastat tagasi arvas seda kõigest 49% küsitletutest.

"Regulaarsetest kirikus käijatest on isegi enamad selgelt abordi vastu – 79% nendest ütleb, et abort on patt," ütles dr Stephen Nichols, Ligonieri juhtiv akadeemiline ametnik.

Küsitluse kohaselt on abordivastane hoiak kõige tugevam 18- kuni 34-aastaste vanusegrupis ehk millenniumipõlvkonna hulgas – koguni 57% nendest leidis, et abort kujutab endast pattu. Ühtlasi on tähelepanuväärne, et kahe aastaga on suurenenud toetus sellele arusaamale koguni 7%.

"Need küsitluse tulemused võivad mõningaid inimesi üllatada, kuid abordivastased hoiakud on viimastel aastatel selgelt populaarsust võitnud," ütles Ligonieri dotsent dr R. Albert Mohler Jr. "Pastorid ja kohalikud kirikud on mänginud siin suurt rolli, jagades õpetust inimelu pühaduse kohta. Ultrahelipildid näitavad selgelt lapse inimsust ema üsas, rõhudes seeläbi ameeriklaste südametunnistusele."

Patused on ka abieluvälised seksuaalsuhted

Kirikutruudest ameeriklastest pidas 76% patuks ka abieluväliseid seksuaalsuhteid, samas kui kõigist küsitletutest toetas seda seisukohta 51%. See näitab Nicholsi sõnul kiriku olulist rolli maailmavaate kujundamisel.

Ameeriklaste moraalseid ja usulisi hoiakuid uuriv küsitlus viitab ühtlasi sellele, et peavoolumeedia kujutab avalikkuse toetust sotsiaalsele liberalismile oluliselt suuremana kui see päriselt on, sest enamike küsitlusele vastanute vaated olid tegelikult kooskõlas kristliku moraaliga.

Näiteks leiab üle kolme neljandiku ameeriklastest, et Jumal lõi inimese meheks ja naiseks ning väikene enamus leiab, et sugu pole võimalik valida, eitades seeläbi sooideoloogiat.

Uudise tõlkis Martin Vaher