Hiina meedikud tohterdamas 300 kg kaaluvat patsienti. Foto: Scanpix

Uuringu kohaselt on välja joonistunud erakordselt tugev seos ülekaalulisuse ning koroonasuremuse vahel. Riikides, kus ülekaalulisus pole levinud, on viiruse poolt põhjustatud suremus märgatavalt madalam, vahendab London Telegraph.

Tervishoiueksperdid on täheldanud, et COVID-19 suremuse taseme ning ülekaalulisuse vahel on tuvastatud otsene ja tugev seos. Antud avastus on otseses vastuolus poliitiliselt korrektse positiivse keha-liikumisega, mis propageerib ülekaalulisust kui uut normaalsust.

Maailma Rasvumisföderatsiooni poolt 100 riigis läbi viidud uurimus tuvastas mustri, kus 2,5 miljonist koroonaviirusele omistatud surmast, leidsid 2,2 miljonit aset riikides, mille elanikkonnas on suur ülekaaluliste osakaal.

Koroonaviirusele omistatud suremus oli nendes riikides, kus ülekaaluliste osakaal moodustas üle 50% elanikkonnast, 10 korda kõrgem kui riikides, kus vastav näitaja oli alla 50%. Uuringus tuvastati, et riikides, millel arvestatav ülekaalulisuse probleem puudub, oli suremus koroonaviirusesse madal – vähem kui 10 inimest 100 000 elaniku kohta.

“Me teame, et ülekaalulisus loob soodsa pinnase järjekordsete pandeemiate puhkemiseks,” märkis Maailma Rasvumisföderatsiooni juhtiv poliitikanõunik ning Sidney Ülikooli külalisprofessor Tim Lobstein, kes on raporti peamine autor.

Koroonaviirusele omistatud suremuse edetabelis kolmandat kohta hoidev Ühendkuningriik on maailmas neljandal kohal rahvastiku rasvumisnäitajate poolest. Teisalt aga Vietnam, kus oli kõige madalam koroonasuremus, on ühtlasi üks maailma madalaima ülekaaluliste osakaaluga riike.

Maailma Rasvumisföderatsiooni äsja avaldatud uurimus haakub mainekas meditsiiniajakirjas The Lancet möödunud aastal tutvustatud uurimusega, mille kohaselt suurendab ülekaalulisus COVID-19 suremust umbes 50%.

Toimetas Markus Järvi