Värske uuringu kohaselt usaldab USAs peavoolumeediat vähem kui pool rahvastikust, mis on kõigi aegade madalaim tase. Üle poole rahvast leiab, et peavooluajakirjanikud üritavad tahtlikult inimesi valeväidete ja liialduste abil eksitada, vahendab Axios.
Uuringufirma Edelman andmete kohaselt leiab 58% vastanutest, et enamik uudisteorganisatsioone on keskendunud mitte rahva informeerimisele, vaid ideoloogia või poliitilise positsiooni toetamisele.
Kui demokraatidest usaldab peavoolumeediat 57%, siis vabariiklaste hulgas on näitaja vaid 18%.
Axios pakub usalduskriisi ületamiseks välja üllatava lahenduse – nimelt leiab väljaanne, et USA suurkorporatsioonid peaksid meediaga liidu moodustama. "Usaldusväärsed institutsioonid peavad avalikult meediat toetama asuma," seisab artiklis. Autor Felix Salmon viitab, et Trumpi valijad usaldavad enda tööandjate tippjuhte meediast märksa enam.
Teises hiljuti avaldatud artiklis kirjeldab Salmon kiitvalt tippjuhte, kes on haaranud initsiatiivi "Trumpi vaigistamises ja tema Kongressi jüngrite karistamises", nimetades neid nö valitsuse neljandaks haruks täidesaatva, seadusandliku ja kohtuvõimu kõrval.
Korrates valenarratiivi, nagu oleks Trump oma toetajaid vägivallale üles ässitanud, tunnustab Salmon korporatsioone, kes olevat püüdnud talitseda äritegemise stabiilsust ohustavat Trumpi. Tsensuurilaine käivitanud tehnoloogiahiidude kõrval toob ta välja korporatsioonid, kes on otsustanud lõpetada rahalise toetuse USA võimalikest valimispettustest rääkinud poliitikutele.
Toimetas Jaanus Vogelberg