Uus-Meremaa maastik Aucklandi lähistel Foto: Piqsels

Uus-Meremaal surevad Covidi vastu süstitud, eriti tõhustussüstidega inimesed, nii Covidisse kui üldiselt kordades enam kui süstivabad inimesed.

Allolev graafik näitab Covid-19 surmasid vanuse ja süstimise järele. Sinine pulk näitab poolikute süstidega-, kollane "täielikult" süstitud- ja punane võimendatud süstidega inimeste hulka. Covidi surmade hulk on ümmarguselt seitse kuni kümme korda võimendatud süstidega inimeste kahjuks, vahendab üks ravimitööstuse juhtivtöötaja oma Substacki veebipäevikus PharmaFiles. Ta nimetab Covidi võimendavaid süste "surmasüstideks".  

Uus-Meremaal on 72 protsendi elanikkonna süstid võimendatud, seega võib arutleda, et kuna enamus on võimendatud, siis loomulikult tabab suurem osa surmi võimendatud süstidega inimesi. Statistikas nimetatakse seda baasmäära eksituseks (base rate fallacy). Viidatud juhul on tegemist valitsuse veebilehelt tehtud ekraanitõmmisega. 

Vaadates kõikide surmade andmeid süstimise järele (100 000 inimese kohta), siis me näeme, et sinine graafik (võimendatud) hakkas ületama kõiki teisi alates 2022. aasta märtsist. 2022. aasta teises pooles surid võimendatud inimesed pea neli korda rohkem kui süstivabad ja võimendamata süstidega inimesed.  

Paistab, et võimendavast süstist sai surmasüst.

Eelpool olevad tabelid pole ametlikus statistikas avalikult esitatud, need nõudis andmepäringuga välja Brownyn Meikle.

Alljärgnevalt on lisatud pilt andmepäringule lisatud kommentaaridest. Olulisem punkt sellest on, et väidetavalt sõltub surmade määr süstimise järele sellest, kui palju inimesi ühes kuus süstiti – ehk ametnikud tunnistavad ise, et süstide võimendamine põhjustab liigsurmi. Graafikus näidatud aja jooksul võimendati 90 protsenti süstidest. 

Uus-Meremaa Covidi süstide võimendamine algas ametlikult 6. oktoobril 2021 ja selle tipp jõudis kätte 2022. aasta märtsi alguses, mis on kooskõlas võimendatud süstidega inimeste surmade suurenevas arvus

Inimeste surmade arv hüppas 2022. aastal kümne aasta jooksul esimest korda üle 10 protsendi. Tähelepanu tasub pöörata, et kõige hullemal pandeemia aastal, kui elusid päästvaid süste veel olemas ei olnud, vähenes surmade hulk Uus-Meremaal 5,1 protsenti. 

Kui sellist liigsurmade hulka pikema ajaga võrreldes vaadata, siis pole sellist hüpet toimunud saja aasta jooksul. 

Sarnaseid arenguid, kus Covidi süstid, eriti võimendavad süstid, ja liigsurmad on korrelatsioonis, näeb üle kogu maailma.

Kui arvutada suhtarvudesse, siis süstitud inimeste (täielikult + võimendatud) surmade määr 2022. aasta juulikuus on 0,16 protsenti ja süstimata inimeste määr (süstimata inimestest) 0,0025 protsenti.

Toimetas Karol Kallas