See pilt on tehtud eelmise aasta 9. detsembril toimepandud edukamast tormijooksust Ceutale. Siis õnnestus enam kui 400 migrandil enklaavi siseneda. Foto. M. Martin, Reuters/Scanpix

Alanud aasta esimese päeva varahommikul jooksid enam kui 1100 migranti tormi Euroopa piirile ning pidasid lahinguid Hispaania märulipolitseiga.

Nagu kirjutab Daily Express, üritasid migrandid kell neli hommikul pääseda Marokost Hispaania enklaavi Ceutasse ning ületada selleks kahekordset piiritara.

Hispaania keskvalitsuse Ceuta büroo esindaja sõnutsi toimus tormijooks äärmiselt vägivaldsel ja organiseeritud moel. Politseinikega võitlemiseks kasutati kive ja raudkange.

Kellelgi ei õnnestunud tõket läbida, kuid kaks raskelt vigastatut on toimetatud ravile Ceuta haiglasse.

«Nad püüdsid jõuga avada mõnda välise tara ustest, kasutades raudlatte, traadilõikureid ja suuri kive, millega ründasid Maroko julgeolekujõude ja Hispaania politseinikke,» lisas Ceuta büroo kõneisik.

Kohalike võimude andmeil õnnestus umbes sajal migrandil ronida välise tara otsa, kus nad viibisid tunde.

Teadaolevalt olid kõik tormijooksjad pärit Sahara-tagusest Aafrikast.

Hispaania territooriumile pääsedes oleksid migrandid võinud paluda varjupaika Hispaanias või reisida edasi Saksamaa või Rootsi suunas.

Vigastada said ligikaudu 55 Maroko ja viis Hispaania politseinikku. Üks marokolastest kaotas silma. Maroko võimude teatel on kümne turvatöötaja vigastused tõsised.