Alates esmaspäevast jooksevad mitmetel Tallinna ja Tartu tänavatel paiknevatel suurtel digiekraanidel ka Objektiivi klipid, mis annavad oma panuse sotsiaalministeeriumi poolt algatatud ja hashtagi #samapaljuinimene kandvasse kampaaniasse “Kõik on erinevad, aga sama palju inimesed”.

Ülaltoodud videos on näha mõned kaadrid neist loosungitest, nagu need avanevad Tallinna kesklinnas.

“Kuivõrd sotsiaalministeerium ei taha oma kampaanias kujutada veel sündimata lapsi, kelle inimsust ühiskonnas tõepoolest eitatakse ja kelle elementaarseid inimõigusi jalge alla tallatakse, siis tõime vastavasisulised klipid ise tänavatele,” toonitas esmaspäeval SAPTK juhatuse esimees Varro Vooglaid.

“Loodame, et need klipid aitavsad päästa inimeste elusid ning et nende abil saab ühiskonnas pandud kõlama sõnum, et ennekõike on meie ühiskonnas dehumaniseeritud just kõige nõrgemad ja kaitsetumad inimesed, kel puuduvad igasugused võimalused enda eest seista.”

Ainuüksi 2018. aastal tapeti Eestis abordiga 3800 last, kusjuures see number ei hõlma abortiivide abil hävitatud elusid. Laste massiline ja riiklikult rahastatud sünnieelne tapmine toimub hoolimata sellest, et õiguskantslergi on tunnistanud, et riik peab kaitsma ka veel sündimata laste õigust elule. Vabariigi Valitsus rahastab iga veel sündimata lapse seadusekohast tapmist vähemalt kahe kolmandiku protseduuri maksumuse ulatuses.

Teiste hulgas jooksevad Objektiivi klipid Tallinnas Foorumi keskuse fassaadil ja Tartus Kvartali keskuse fassaadil olevatel digiekraanidel.

Objektiiv tõi tänavatele oma #samapaljuinimene loosungid