Vaatamata sellele, et Iirimaa Waterfordi linn on üks maailmas kõige enam Covid-19 vastu vaktsineeriyud piirkondi, on seal riigi kõige suurem Covid-19 nakatumiste arv. Foto: Ireland.com

Vaatamata Iirimaa üle 12-aastase elanikkonna 91 protsendilisele vaktsineerimismäärale on riigi haiglates peale käesoleva aasta märtsis lõppenud kurikuulsast Covid-19 "kolmandat lainet" kõige enam Covidi haigeid.

Kuigi Iirimaa vaktsineerimismäär on Euroopa Liidu suurim, on 27. oktoobri seisuga Iirimaa haiglates 513 Covid-19 patsienti, vahendab uudisteportaal Gript.   

Raskes seisus intensiivraviosakonnas on neist 101, mida on võrreldes eelmise nädalaga 74 võrra rohkem. Kolmapäeval 27. oktoobril heitis hinge 67 inimest, kelle surma üheks põhjuseks oli märgitud Covid-19.

Iirimaa kõrgema tervishoiuametniku (Chief Medical Officer; CMO) Tony Holohani sõnul on ta "üha rohkem mures riigis kasvavate [Covid-19] haigusjuhtumite pärast".

Corki Ülikooli Kolledži (UCC) vaktsiinieksperdi Dr Anne Moore'i sõnul kasvab juhtumite arv nii kaua kui mõeldakse välja "ülekandumist takistav vaktsiin", sest mis iganes kaitset ka olemasolevad [Covid-19] vaktsiinid kunagi pakkusid, on see hääbumas.

"Ma arvan, et lõpuks me peame kogu [vaktsineeritud] elanikkonna [lisavaktsiinidoosidega] ära võimendama … sest meid ootab ees juhtumite märkimisväärne tõus," jätkas Moore.

Tänase päeva seisuga on vaktsineeritud rohkem kui 91 protsenti elankkonnast, kes on vanemad kui 12 aastat, mis teeb Iirimast Euroopa Liidu kõige vaktsineerituma riigi.

Iirima Waterfordi linnas, kus on täielikult vaktsineeritud 99,7 protsenti täiskasvanud elanikest – mis teeb sellest ühe maailma enimvaktsineeritud piirkonna – on ühtlasi ka riigi kõige suurem Covid-19 nakatumiste määr.

Holohan hoiatas 27. oktoobri pressikonverentsil inimesi: "Kui te olete vaktsineeritud, siis ähvardab teid ikkagi oht see viirus külge saada ja seda levitada. Te võite ka haigeks jääda ja hoolimata sellest, et [tänu vaktsineerimisele] selline oht on märgatavalt väiksem, võite te ka raskelt haigeks jääda.  

Toimetas Karol Kallas