New Yorgi tuletõrje esindusisik Daniel Nigro. Foto: Scanpix

New Yorgi tuletõrje esindusisik Daniel Nigro peab olukorda väljakannatamatuks, et pärast vaktsiinikohustuse kehtestamist on järsku sajad tuletõrjujad koroonasse haigestunud, vahendab die Welt.

Pärast vaktsiinikohustuse sisseseadmist on koroonasse haigestumine New Yorgi tuletõrjes oluliselt kasvanud. Daniel Nigro teatas esmaspäeval, et kogu New Yorgi tuletõrje peale on juba 2300 haigestunut. See on suurendanud ka vastuseisu vaktsineerimissunnile. Kokku töötab New Yorgi tuletõrjes ligi 10 000 tuletõrjujat, olles arvult suurim tuletõrjeteenistus USAs. 

Tavapäraselt haigestus koroonasse keskmiselt 200 tuletõrjujat päevas, praeguseks on see arv tõusnud seitsmesajale päästeametnikule päevas. Enamus neist, kes haigestuvad, olevat vaktsineerimata. 

Hetkeks on vaktsineeritud tuletõrjujate arv New Yorgis ligi 80 protsenti. Linna õpetajatest on vaktsineeritud 94 protsenti ja politseiametnikest 84 protsenti. Alates 1. novembrist kehtib kõikidele linna teenistujatele, keda on kokku 378 000, vaktsineerimiskohustus, kui nad soovivad oma ametis edasi töötada. 

Toimetas René Allik