Florian Hartleb paremalt kolmas. Tema kõrval Eesti 200 projektijuht Teele Holmberg ja vabatahtlike koordinaator Kadri Napritson-Acuna. Ekraanitõmmis Postimehe videost

Pühapäeval Vabaduse Väljakul toimunud ÜRO rändeleppe vastast meeleavaldust jäi varjutama inetu vahejuhtum, kui Eesti 200-ga seotud Florian Hartleb provotseeris meeleavaldajaid rünnates neid lapsevankriga.

Uute Uudiste järgi tundis sakslasest politoloogiadoktor ennast riivatuna MTÜ Tark ja Terve Eesti poolt korraldatud ürituse "neofašistlikust" meeleolust ja otsustas oma vastumeelsust ka välja näidata.

Postimehe avaldatud video otse sündmuskohalt annab toimunust vahetuma pildi. Hartlebi pahameelt saavad tunda nii liikumise Soldiers of Odin liikmed kui ka fotograaf Mats Õun. Viimase sõnul oli tegu otsese provokatsiooniga, kus teda sõimati fašistiks.

Ühtlasi on videolt näha, kuidas isahooleta jäänud vankri tuleb ja haarab samuti Eesti 200 kaudu tuntud Kadri Napritson-Acuna. Selgitustes Delfile sõnas Napritson-Acuna, et märkas, et laps on ripakile jäänud. "Meest ma ise ei tunne ja aitasin lihtsalt vankri eemale viia," väitis naine, kuigi Hartleb on Facebookis tema sõbra staatuses.

Intsidendis osales ka teine Eesti 200 kontoris töötav inimene, partei projektijuht Teele Holmberg.

Hartleb ise ei eita, et kasutas emotsionaalselt laetud kõnepruuki. „Kaitsesin juba 2004. aastal doktorikraadi populismi ja radikalismi teemal ning selle meeleavalduse vorm ja sõnumid häirisid mind väga. Seetõttu muutusin emotsionaalseks ja avaldasin oma arvamust, lisaks kasutasin sõnavara ["fašist"], mida täna kahetsen," kommenteeris ta Õhtulehele.

Toimetas Lennart Käämer

Eilsel meelevaldusel inimesi tõuganud Eesti 200-ga seotud sakslane Florian Hartleb õigustab oma käitumist selgitusega,…

Posted by Varro Vooglaid on Esmaspäev, 10. detsember 2018