Hääbuva Vabaerakonna endine esimees Andres Herkel ja praegune esimees Kaul Nurm. Foto: Scanpix

Vabaerakonna esimees Kaul Nurm avaldas teisipäeval oma Facebooki lehel erakonna reklaamikampaania osana video, millega püüti parteile toetust koguda Varro Vooglaiu isikliku mõnitamise teel.

Kampaaniavideo oli ehitatud üles samale sõnumile, mille pani kõlama ERR ja mille tõttu otsustas Vooglaid ERRi vastu kohtusse pöörduda. Videos vaheldunud kaadreid saab vaadata altpoolt.

Vooglaid jagas Nurme poolt jagatud videot lisades sellele järgmise kommentaari:

“Vabaerakond näitab oma moraalset palet ja kultuurilist taset. Ja sellise palge paljastamisega loodetakse pälvida rahva usaldust ja toetust. Minu kaastunne, mehed! Head hääbumist! Kahju ainult, et te ei oska väärikalt pille kotti panna ja hääbute end häbistades.”

Pole kahtlustki, et Vabaerakond püüab juurutada teistsugust poliitilist kultuuri. Iseasi, kas valijad soovivad nii madala poliitilise kultuuri juurutamist toetada.

“Tegelikult on see päris kõnekas, kuhu oleme Eesti poliitilise kultuuri languses jõudnud, kui üks partei võtab end reklaamida sellisel moel. Igal juhul omandavad Vabaerakonna jutud sellest, et just nemad juurutavad Eestis teistsugust poliitilist kultuuri, niisuguse käekirja taustal päris humoorika varjundi.”

Ühtlasi soovitas Vooglaid inimestel kõnealust valimisreklaami võimalikult paljudega jagada, et inimesed näeksid, millise seltskonnaga on Vabaerakonna näol tegu.

Vaid veidi aega pärast Vooglaiu kommentaare kustutas Nurm teadmata põhjusel kõnealuse reklaamvideo Facebookist, mistõttu ei ole see enam kättesaadav. Siiski on olemas ekraanitõmmised videost.

Vabaerakonna poolt Vooglaiu vastu suunatud rünnaku tingis ilmselt viimase mõne päeva eest Facebookis tehtud postitus, kus ta osutas, et olematu toetuse tingimustes oleks Vabaerakonnast väärikas mitte kulutada maksumaksjate raha perspektiivituks valimiskampaaniaks, vaid lõpetada oma tegevus.

Täna avaldatud küsitluse tulemuste kohaselt on Vabaerakonna reiting langenud nulli protsendi tasemele ehk kahanenud põhimõtteliselt olematuks.

Ekraanitõmmised Vabaerakonna reklaamvideos vaheldunud kaadritest