Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) korraldas 24. veebruari õhtul juba kolmanda tõrvikurongkäigu läbi Tallinna vanalinna. Korraldajate sõnul jagati välja 900 tõrvikut, kuid osalejaid loeti kokku ligi 2000.

Eesti Vabariigi 98. aastapäevale pühendatud ürituse avasid Eesti hümni laulnud Raimondo Laikre ning tervituskõnega esinenud Jaak Madison ja Mart Helme.

"Me oleme praegu ajahetkes, kus maailm on liigestest lahti. Me näeme, et Euroopa Liit laguneb. Täna tuli sõnum, et Belgia peatas [ajutiselt] oma osaluse Schengeni lepingus. Ungari peaminister teatas, et viib läbi referendumi immigratsiooni küsimuses. Poola valitsus on seadnud Poola rahvuslikud huvid kõrgemale Saksa rahvuslikest huvidest Euroopa Liidus. Me võime öelda, et see pole meile kasulik. Aga me ei saa midagi teha. See on ajaloo kulg. Me teame, et meie idanaaber täristab piiri taga relvi ja ähvardab uute diviiside loomisega. Kelle vastu? Meie vastu," kõneles Mart Helme.

"See kõik tähendab seda, et see, mille üle me oleme uhkust tundnud – veretu võit laulva revolutsiooni ajal – ei ole garanteeritud igavesest ajast igavesti. Võib-olla oli see veretu võit avanss, mille eest küsitakse nüüd luna? Aga nii, nagu meie esivanemad on andnud lahingu, isegi kui nad on teadnud, et nad selle kaotavad, nii ka meie oleme valmis Eesti eest seisma. Kui me oleme koos, siis ükskõik, mis tormituul Eestist ka üle ei käi, tegelikult oleme me võitmatud."

Vabariigi sünnipäeva auks alustati kell 19.30 marssimist Vabaduse väljakult ning umbes tund aega kestnud marsi käigus liiguti Raekoja platsini ja sealt edasi mööda Pikka tänavat Mere puiestee poole ning suunduti viimaks tagasi Vabaduse väljakule. Rongkäigust läbi vanalinna võtsid osa ka külalised Läti, Leedu, Poola, Soome ja Rootsi rahvuslikest noorteorganisatsioonidest.

Pärast rongkäiku, kell 21 toimus kõnekoosolek Vabadussõja Võidusamba jalamil.

Allikas ja fotogalerii: Uued Uudised; video: Nõmme TV