Kolmapäeva, 24. veebruari õhtul toimub Tallinna vanalinnas tõrvikurongkäik, et tähistada iseseisva Eesti sünnipäeva. Rongkäik algab kell 19 Vabaduse väljakult ja naaseb tunni pärast Vabadussõja Võidusamba jalamile, kus toimub pidulik kõnetseremoonia kella 21-ni.

“Tõrvik on valguse ja vabaduse sümbol, ning valgust ja vabadust on praegusel keerulisel ajal väga vaja. Rongkäigul saame näidata, et oleme oma Eesti üle uhked. Saame näidata, et meile on tähtis vabadus ja õigus ise oma elu üle otsustada,” ütles Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme.

Tõrvikud jagatakse soovijatele Vabaduse väljakul. Korraldajad juhivad tähelepanu, et tegu on Eesti pidupäevale pühendatud üritustega, mistõttu plakatid ning vabariigi aastapäevale sobimatu sümboolika ja loosungid ei ole rongkäigule oodatud.

Sarnased rongkäigud on juba aastaid toimunud Lätis, Leedus ja Poolas. Varssavis tõi rahvuslaste korraldatud Poola iseseisvuspäeva rongkäik 11. novembril kokku 50 000 inimest. Tallinna rongkäigust võtavad osa ka külalised Läti, Leedu, Poola, Soome ja Rootsi rahvuslikest noorteorganisatsioonidest.

Rongkäigu korraldab Konservatiivse Rahvaerakonna noorteühendus Sinine Äratus.