Vahur Kersnale esitab küsimuse Kalev Kaljuste, Pärnu maavanem Foto Urmas Saard

Kolmapäeval esines teleajakirjanik Vahur Kersna Tartu ülikooli Pärnu kolledži väärikate ülikooli uue õppeaasta avapäeval Strand SPA & Konverentsihotelli kogunenud rohkem kui viiesajale inimesele teemal “Mis on elus tähtis?” ning vastas kuulajate paljudele teemakohastele küsimustele.

Pärnu maavanem Kalev Kaljuste kasutas võimalust ja küsis veidi teemast välja ulatuva küsimuse sellest, kes võiks olla presidendikandidaadina Vahur Kersna eelistus. Pärast hetkelist üllatust küsis Kersna vastu, kas see teema ikka veel erutab.

“Küsimus, mis ajab siin kogu seltskonna kahte lehte, aga ma ei ole seda ka kuskil varjanud, et meie abikaasaga toetame Maria Kaljuranda,” teatas Kersna.

Ta selgitas, et kohtus Kaljurannaga esimest korda mullu jõulude ajal, kui tegi temaga saadet kui välisministriga.

“See, kuidas ta räägib, kuidas mõtleb ja kuidas ta on, avaldas muljet. Kui tuli uudis, et on võimalik kandidaat presidendiks ja sain teada, et 40% Eesti elanikest toetab teda, polnud enam kahtlust tema sobivuses. Minu arvates on ta aus. Ma saan aru sellest, mida ta räägib. Minu pärast võib ta olla ka neeger ja homo lisaks sellele, et on venelane. Aga milline inimene! Ja see on tähtis.”

“Ta ei ole sündinud hõbelusikas suus. Ta on elanud elus läbi väga raskeid teraapilisi hetki, mida ei taha mitte kellelegi teisele soovida, ka kõige halvemale vaenlaselegi. See on andnud talle võimaluse olla empaatiline, mõista ka teisi inimesi, mida me ei ole võibolla näinud viimase kümne aasta jooksul. Minu arvates ei ole tähtis, kas president on naine või mees. Tähtis on see, et ta on inimene, kellesse ma võiksin uskuda, võiksin usaldada ka rasketel hetkedel ja keda me võiksime isegi armastada. See on minu vastus,” rääkis Kersna.

Vahur Kersna abikaasa Liina Kersna on Reformierakonda kuuluv poliitik ja riigikogu liige ning meedia teatel Marina Kaljuranna toetaja.

Tekst ja foto: Urmas Saard