Objektiivi vestlussaadete sarja "Välgatused" seekordses saates on külas folklorist, kirjanik, kultuuriloolane, pedagoogikateadlane ja Tartu ajalehe "Kivisild" toimetaja Loone Ots. Juttu tuleb eesti keelest, rahvakultuuri hoidmisest ja väärtustamisest, Eesti elu erinevatest tahkudest ning Tartu linna muredest ja rõõmudest. Vestlust juhib Indrek Petersoo.

"Inimesed peavad kindlasti eesti keelest lugu ja see on meie identiteedi alus, selles keegi ei kahtle. Paljud ei mõtle, kuidas nad oma emakeelt räägivad ning erinevate keelte, kultuuride ja mõtteviiside virr-varr kangutab meid omakeelsusest lahti. Võtame inglise keelest väga palju sõnu ja väljendeid üle, sest nii on mugavam. Vohav ingliskeelsus polnud 14-15 aastat tagasi selline probleem, mida ma täna tekste toimetades ja kodulehti sirvides näen," ütles Ots.

"Teine suur küsimus seisneb selles, et kõik ametnikud ja need, kes ametikeelt kirjutavad arvavad, et nad peavad kasutama mingit bürokraatlikku kantseliidi fraasi. Tegelikult me ju tahame edastada selget sõnumit nii, et inimene saaks kiiresti aru ning oskaks meie jutu järgi ka talitada," lisas saatekülaline.

Saatesari "Välgatused" keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!