Objektiivi saatesarja "Välgatused" kaheksas saade keskendub inimelu pühadusele ning räägib lähemalt pro life ehk elupooldava liikumise aluspõhimõtetest ja eesmärkidest.

Stuudios on külas Londonis tegutsevas pro life organisatsioonis Society for the Protection of Unborn Children (SPUC) töötav Maria Madise. Teda usutleb Indrek Petersoo.

"Nagu nimigi ütleb, tegeleb SPUC sündimate laste kaitsega. Organisatsioon loodi 1967. aastal Suurbritannias tavaliste Londoni elanike poolt eesmärgiga käivitada laiapõhjaline ja erinevaid ühiskonna struktuure hõlmav rahvaliikumine kaitsmaks sündimata lapsi abordi eest. Tänaseks pole meie töö kaugeltki lõppenud ning meil on üle Suurbritannia ligi 45 tuhat toetajat, kes peavad meie tegevust äärmiselt oluliseks," tutvustas Madise SPUC põhitegevust.

"Noored inimesed mõistsid, et eluõigus on kõige olulisem inimõigus üldse! Kui puudub eluõigus, siis pole mõtet rääkida ühestki teisest õigusest. Ainult elus olles saame nautida õigust haridusele või tervishoiule. Tsiviliseeritud ühiskond muutub barbaarseks kui inimesed võivad valimatult tappa omaenda lapsi," lisas ta.

"Pool sajandit hiljem on meie lahinguväli võrreldamatult laienenud: lisaks sündimata laste eluõigusele tuleb kaitsta ka perekonda ja loomulikku abielu, mis iseenesest kaitsevad nii sündimata kui sündinud lapsi kõige paremini. Samuti tuleb seista vastu sooideoloogiale ja kohustuslikule seksuaalkasvatusele koolides, mis seksualiseerivad lapsi ning kultiveerivad mõtteviisi, mis hiljem teeb neist aborditööstuste teenuste tarbijad. Loomulikult tuleb tegeleda ka eluspektri lõpuotsaga, kus on assisteeritud enesetapp ja eutanaasia ning kaitsta eakaid, haigeid või kannatavaid inimesi, kelle kohta annab ühiskond järjest rohkem signaale, et neil oleks parem ja samuti aeg surra," kirjeldas Madise elupooldava liikumise peamisi prioriteete.

Saatesari "Välgatused" on eetris üle nädala teisipäeviti, seekordne saade jõuab erandkorras vaatajateni neljapäeval. Sari keskendub peamiselt olulistele mittepäevakajalistele teemadele, mis Eesti inimesi ja nende argielu paratamatult mõjutavad.

Vaadake lisa saatest!