Hiljuti Eesti Vabariigi välisministriks kinnitatud Urmas Reinsalu selgitas neljapäeva hommikul Objektiivile antud stuudiointervjuus oma nägemust Eesti (välis)poliitilisest kursist, toonitades et euroopalikke väärtusi ei tohi vastandada Eesti rahvuslikele huvidele ja rahvusriigi ideaalile.

Vestluses varem ka kaitse- ja justiitsministri ametit pidanud Reinsaluga tuli muu hulgas juttu sellest, kui realistlikuks peab ta seda, et vastavalt koalitsioonilepingule ka tegelikult jõutakse abielu määratlemiseni põhiseaduses mehe ja naise liiduna.

"Konkreetne märksõna on migratsioon," toonitas Reinsalu näitena vastuseks küsimusele sellest, milliseid erinevusi võib oodata välisministeeriumi hoiakutes tema juhtimisel võrreldes ajaga, mil välisministriks oli sotsiaaldemokraadist Sven Mikser.

Samuti peatuti küsimusel sellest, mida teha, et rahvuslik-konservatiivsel tiival olevad parteid ei raiskaks aega teineteisele ärategemisele, vaid tegutseksid riigimehelikus vaimus ühiselt oluliseks peetud ideaalide poole liikumise ja eesmärkide saavutamise nimel.

Lisaks eelnevale räägiti euroopalike väärtuste ja konservatiivsuse tähendusest, sõnavabaduse olukorrast Eestis, rahvusvahelise õiguse järgimise vajadusest suurriikide poolt ning mitmetest muudest teemadest.

Kõnealune intervjuu kujutas endast ühtlasi esimest korda, kui ametis olev Vabariigi Valitsuse liige on käinud Objektiivi stuudios intervjuud andmas.

Vaata ja kuula lähemalt videost!