Saksa politsei patrullimas 182. Oktoberfesti toimumispaigas Münchenis. Foto: Michaela Rehle, Reuters/Scanpix

Esmakordselt pärast külma sõja lõppu kavatseb Saksa valitsus anda kodanikele korralduse varuda kallaletungi või katastroofi puhuks vett ja toitu.

"Elanikke kohustatakse omama isiklikku toidutagavara kümneks päevaks," vahendab Reuters ajalehe Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung artiklit siseministeeriumis valmiva dokumendi kohta.

Ministeeriumi pressiesindaja sõnutsi arutab valitsuskabinet dokumenti "Tsiviilkaitse kontseptsioon" täna pärastlõunal.

Pressiesindaja keeldus täiendavatest kommentaaridest.

69-leheküljeline raport ei pea tõenäoliseks rünnakut Saksa territooriumile, mis nõuaks konventsionaalse riigikaitse rakendumist.

Küll aga nõuavad ettevaatusabinõud, et inimesed "valmistuksid asjakohaselt arenguteks, mis võivad ohustada meie eksistentsi ning mida ei saa tulevikus kategooriliselt välistada," seisab ajalehe väitel dokumendis.

Samuti mainitakse usaldusväärse alarmisüsteemi vajadust, kindlamat struktuurset kaitset hoonetele ning tervishoiusüsteemi võimaluste suurendamist.

Prioriteediks tuleb tõsta ka relvajõudude toetamine tsiviilisikute poolt. Augusti alguse poole ütles Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen, et riik on terrorismi sihikul, ning rõhutas vajadust kavandada tihedamat koostööd kaitseväe ja politsei vahel.