Kabriolett kihutamas mööda kirjutisest "MERKEL ISLAM ISLAM MERKEL" Bonnis käesoleva aasta 27. juunil. Bonn on koduks ÜRO peakorterile Saksamaal. Foto: Scanpix

Kantsler Angela Merkeli valitsuse veebilehel leiduva dokumendi valguses on ÜRO rändeleppe peamine arhitekt on olnud Saksamaa.

Dokumendis (allalaetav siit) võtab Saksa välisministeerium endale au ÜRO rändeleppe eest ning nendib, et on töötanud selle nimel alates aastast 2016.

Välisministeeriumi kinnitusel on nad nii globaalse pagulaspakti kui globaalse migratsioonipakti taga, mis ei olevat juriidiliselt siduvad, küll aga "poliitiliselt siduvad", vahendab Breitbart.

Tänavu oktoobris avalikustatud dokumendis seisab, et Saksamaa "on otsinud võimalusi kiirendada globaalse migratsioonileppe formuleerimist poliitiliselt, sisu osas, isiklikul [tasandil] ja rahaliselt, rõhutades Saksamaa juhtivat rahvusvahelist rolli põgenike ja migratsiooni küsimuses."

Nagu ütles Breitbartile erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) esimees Alexander Gauland, "on saamas karjuvalt ilmseks, et Saksa valitsus on üritanud avalikkust eksitada, ja teeb seda siiani.

Nad üritavad tagasiulatuvalt legaliseerida piiride avamist Merkeli poolt aastal 2015.

Kui AfD ei oleks globaalse [rände]pakti teemat tõstatanud, poleks keegi sellest isegi teada saanud, enne kui olnuks liiga hilja."

Breitbarti hinnangul selgitavad sisedokumendid, miks Merkel ÜRO rändelepet kirglikult kaitseb ja õigustab.

Toimetas Urho Meister